San Marino

San Marino w pigułce

Flaga San Marino
Oficjalna nazwa Republika San Marino (Repubblica di San Marino)
Stolica
San Marino
Waluta
1 euro = 100 eurocentów (EUR, €)
Język
włoski
Liczba ludności
31 817
Powierzchnia
61m2
Religia
dominująca: katolicyzm
Ustrój
republika
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do San Marino Hotele w San Marino

Zdrowie & Bezpieczeństwo w San Marino

Zalecane szczepienia
Na terenie San Marino nie będą występowały żadne choroby zakaźne lub wirusy, na które nasze organizmy nie będą narażone w Polsce. Z tego powodu nie ma więc żadnych poważniejszych zaleceń, co do wykonania jakichkolwiek szczepień przed wyjazdem do San Marino.

Lekarstwa do zabrania
Najlepiej wyposażyć się we wszystkie najpowszechniejsze medykamenty oraz leki na receptę. Niezbędne jest posiadanie również mocnych kremów przeciwsłonecznych, gdyż słońce w San Marino, szczególnie w okresie letnim, może przypiekać dosyć dotkliwie.

Jako, że San Marino nie należy do Wspólnoty Europejskiej, nie możemy skorzystać tutaj z ogólnego ubezpieczenia zdrowotnego dla członka UE i wszystkie zabiegi oraz wizyty lekarskie będą płatne. Jest to kolejny powód, aby zaopatrzyć się nawet w najbardziej podstawowe i najpowszechniejsze lekarstwa.

Choroby zakaźne
Brak przeciwwskazań

Zagrożenia i niebezpieczeństwa
San Marino to naprawdę mały, dobrze rozwinięty i świetnie strzeżony kraj. Przestępczość praktycznie nie istnieje, nie musimy obawiać się także rabusiów, czy nawet najmniejszych złodziei. Jeżeli chodzi o możliwość występowania innych, ewentualnych zagrożeń, to nie powinniśmy się ich obawiać. Także, jeżeli chodzi o kataklizmy naturalne.

Insekty
Chociaż zagrożenie malarią w przypadku San Marino jest zerowe, to warto dokładnie zabezpieczyć się przed owadami, komarami i innymi insektami, w niektórych przypadkach mogą przenosić one bowiem różnego rodzaju wirusy i choroby. Nie powinniśmy jednak oczekiwać większego zagrożenia niż to, które czyha na nas ze strony naszych rodzimych owadów i insektów.

Podróżowanie z dziećmi
Według większości biur turystycznych nie występują żadne przeciwwskazania, aby do San Marino zabrać ze sobą dzieci. Spora część hoteli oferuje usługi z zakresu au pair, dzięki czemu rodzice mają pewność, że ich pociechy otrzymują profesjonalną opiekę i będą mogły się świetnie bawić podczas europejskich wakacji.

Co więcej, na terenie San Marino znajdujemy ogromną ilość atrakcji, dopasowanych do potrzeb całych rodzin z dziećmi, jak i skierowanych tylko i wyłącznie do najmłodszych. Dzięki temu Twoja pociecha nie tylko będzie bezpieczna, ale także wyjątkowo spędzi czas.

W przypadku choroby
Ponieważ San Marino nie jest członkiem Unii Europejskiej, władze miejscowe nie będą honorowały na swoim terytorium Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EUKZ). Wszystkie wizyty i konsultacje lekarskie, a tym bardziej zabiegi oraz operacje muszą być pokryte z własnej kieszeni.

Kiedy istnieje taka możliwość, zalecane jest skorzystanie z najbliższej z włoskich placówek medycznych, gdzie EUKZ jest już w pełni honorowany.

Zgłoś błąd

San Marino w pigułce

Zdrowie & Bezpieczeństwo
Oficjalna nazwa Republika San Marino (Repubblica di San Marino)
Stolica
San Marino
Waluta
1 euro = 100 eurocentów (EUR, €)
Język
włoski
Liczba ludności
31817
Powierzchnia
61,62
Religia
dominująca: katolicyzm
Ustrój
republika

San Marino - więcej informacji