Senegal

Senegal w pigułce

Flaga Senegalu
Oficjalna nazwa Republika Senegalu (République du Sénégal)
Stolica
Dakar
Waluta
frank CFA (XOF)
Język
francuski
Liczba ludności
12 521 851
Powierzchnia
196 190m2
Religia
islam
Ustrój
republika
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Senegalu Hotele w Senegalu

Ceny w Senegalu

Ceny
Na obszarze kraju obowiązuje cennik podawany w walucie krajowej czyli frank zachodnioafrykański (XOF). Przykładowe ceny kształtują się następująco:
• Woda 1.5 litra – od 400 do 500 XOF
• Coca cola – 225 – 400 XOF
• Piwo – 600 – 1200 XOF
• Bagietka – 100 XOF
• Słodycze – 100 XOF
• Nocleg – 6000 XOF
• Posiłek – ryż z kurczakiem 1000 XOF

Występowanie bankomatów
Niestety Senegal to kraj, w którym bankomaty występują bardzo nielicznie. Najwięcej jest ich na obszarze stolicy Senegalu czyli w Dakarze. Są to głównie bankomaty należące do banków: SGBS i BICIS. Uwaga – banki pobierają dość wysokie prowizje.

Korzystanie z kart kredytowych
Na terenie Senegalu mile widziane są karty VISA oraz MasterCard. Można ich używać do opłacania: usług hotelarskich, rachunków z restauracji, zakupów sklepowych. Kartami zapłacimy również za wynajem samochodu.

Korzystanie z gotówki
Na obszarze kraju dość rzadko posługujemy się gotówką z dwóch względów. Po pierwsze: posiadanie większej ilości gotówki w czystej postaci to ryzyko jej szybkiej utraty gdyż jest to kraj o bardzo wysokim stopniu przestępczości drobnej typu kradzieże. Po drugie: w większości punktów usługowo-handlowych obowiązuje płatność kartami.

Jaką najlepiej mieć walutę
W Senegalu najlepiej posługiwać się: dolarami amerykańskimi lub euro. Obcą walutę wymieniamy na miejscu na obowiązującą w kraju czyli frank zachodnioafrykański.

Możliwość transferów międzynarodowych
Wymiany gotówki / waluty najlepiej dokonać na miejscu – po przyjeździe. Najbezpieczniejsze miejsca to banki lub punkty wymiany waluty na lotnisku bądź w siedzibach banków. Nigdy nie korzystajmy z ofert ulicznych ‘biznesmenów’, gdyż takie transakcje są na obszarze kraju nielegalne. Pamiętaj by mieć przy sobie jedynie banknoty wydane po 2003 roku (dotyczy to dolarów amerykańskich).

Podatki w danym kraju (jakie stawki)
Senegal to państwo należące do tak zwanych rajów podatkowych.

Co warto kupić?
Senegal to dość egzotyczny zakątek świata. Warto więc przywieźć z niego głównie to, co będzie przypominało nam o naszej afrykańskiej przygodzie. Mogą to być: ręcznie wykonywane drewniane figurki, instrumenty oraz oryginalne stroje. Na obszarze tym panuje strefa wolnocłowa. Oznacza to możliwość przewozu: wyrobów tytoniowych – 200 papierosów, 50 cygar, 250 g tytoniu; wyrobów alkoholowych – 1 butelkę wina; wyrobów perfumeryjnych – ale nie w ilościach hurtowych.

Zgłoś błąd

Senegal w pigułce

Ceny & Pieniądze
Oficjalna nazwa Republika Senegalu (République du Sénégal)
Stolica
Dakar
Waluta
frank CFA (XOF)
Język
francuski
Liczba ludności
12521851
Powierzchnia
1961902
Religia
islam
Ustrój
republika

Senegal - więcej informacji