Sudan Południowy

Sudan Południowy w pigułce

Flaga Sudanu Południowego
Oficjalna nazwa Republika Sudanu Południowego (South Sudan; Republic of South Sudan)
Stolica
Dżuba
Waluta
funt południowosudański (SSP)
Język
angielski
Liczba ludności
10 625 000
Powierzchnia
619 745m2
Religia
dominująca: chrześcijaństwo
Ustrój
republika
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Sudanu Południowego Hotele w Sudanie Południowym

Dlaczego warto zwiedzać i podróżować w Sudanie Południowym?
Jakie atrakcie warto zobaczyć?

Republika Sudanu Południowego to jeden z najmłodszych krajów afrykańskich. Powstał on 9 lipca 2011 roku na skutek zawarcia porozumienia przez Ludową Armię Wyzwolenia Sudanu z rządem sudańskim.

Sudan Południowy położony jest we wschodniej części kontynentu afrykańskiego i posiada granicę z pięcioma krajami. Od północy graniczy on z Sudanem, od strony zachodniej z Republiką Środkowoafrykańską, od południowej z Demokratyczną Republiką Konga, Ugandą i Kenią, a od strony wschodniej z Etiopią. Przez kraj ten przepływa rzeka Nil, która stanowi podstawowe źródło jego nawadniania. Położenie Sudanu Południowego w obrębie równika sprawia, że gorący klimat intensywnie wysusza ziemię, utrudniając jej uprawę lokalnym mieszkańcom – w takiej sytuacji woda pochodząca z Nilu jest przez nich niezwykle doceniana.

Na terytorium Sudanu Południowego można spotkać mieszkańców charakteryzujących się wieloma pochodzeniami. Posiadają oni w większym lub mniejszym stopniu różniące się od siebie kultury, tradycje i obyczaje, a także posługują się innymi językami lub dialektami. Wśród nich można wyróżnić plemiona Zande, Bundu oraz Nilotic.

Kraj ten nie należy do najbezpieczniejszych. Ze względu na częste zamieszki i niedawne oderwanie się od Sudanu sytuacja w Sudanie Południowym wciąż nie jest stabilna. Bardzo często zauważalne są napady, porwania czy akty kradzieży. Z tego też względu nie poleca się podróżowania po nim przez osobę, która nie posiada takiej konieczności.

Zgłoś błąd
Warning: shuffle() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 58 Warning: shuffle() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 114 Warning: array_slice() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 118 Warning: shuffle() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 165 Warning: array_slice() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 170

Sudan Południowy - galeria zdjęć

Sudan Południowy w pigułce

Sudan Południowy
Oficjalna nazwa Republika Sudanu Południowego (South Sudan; Republic of South Sudan)
Stolica
Dżuba
Waluta
funt południowosudański (SSP)
Język
angielski
Liczba ludności
10625000
Powierzchnia
6197452
Religia
dominująca: chrześcijaństwo
Ustrój
republika

Sudan Południowy - więcej informacji