Wybrzeże Kości Słoniowej

Wybrzeże Kości Słoniowej w pigułce

Flaga Wybrzeża Kości Słoniowej
Oficjalna nazwa Republika Wybrzeża Kości Słoniowej (Côte d'Ivoire, République de Côte d'Ivoire)
Stolica
Jamusukro
Waluta
frank CFA (XOF)
Język
francuski
Liczba ludności
21 952 093
Powierzchnia
322 463m2
Religia
islam, animizm, protestantyzm, katolicyzm
Ustrój
republika
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Wybrzeża Kości Słoniowej Hotele w Wybrzeżu Kości Słoniowej

Ceny w Wybrzeżu Kości Słoniowej

Oficjalna waluta Republiki Wybrzeża Kości Słoniowej to frank CFA, który używany jest obecnie w kilku krajach Afryki centralnej. 1 złotówka to około 157 franków CFA, jak więc widać waluta nie należy do najmocniejszych.

Jako, że kilka lat temu Wybrzeże Kości Słoniowej spotkało się z dosyć sporym kryzysem gospodarczym, ceny poszły nawet o kilkadziesiąt procent do góry, czego echa są do dzisiaj wyczuwalne. Posiadając jednak przy sobie euro, nie powinniśmy odczuć jakichkolwiek niedogodności związanych z płaceniem.

Bankomaty
Bankomaty normalnie funkcjonują, ich znalezienie może okazać się jednak nie lada wyzwaniem. Cały czas sieć bankomatowa nie jest bowiem dostatecznie rozbudowana.

Korzystanie z kart kredytowych
Karty kredytowe obsługuje większość hoteli oraz prywatnych szpitali i przychodni. W największych miastach nie powinniśmy mieć problemów z użyciem kart płatniczych, poza terenami turystycznymi będzie to jednak utrudnione.

Korzystanie z gotówki
Chociaż na Wybrzeżu Kości Słoniowej możliwe jest korzystanie z kart, to główną i podstawową formą płatności pozostaje gotówka. Odradzamy jednak noszenie przy sobie zbyt dużych sum, ze względu na częste kradzieże

Jaką najlepiej mieć walutę?
Przed przyjazdem na Wybrzeże Kości Słoniowej warto zaopatrzyć się w euro – na samym miejscu możemy mieć bowiem spory problem z wymianą złotówek na europejską walutę lub pieniądze lokalne.

Podatki na Wybrzeżu Kości Słoniowej
Wszelakie opłaty związane z odwiedzinami Wybrzeża Kości Słoniowej pokrywane są przez wizę, turyści nie muszą więc obawiać się dodatkowych podatków i opłat.

Co warto kupić na Wybrzeżu Kości Słoniowej?
Z całą pewnością warta udać się na jeden z lokalnych targów, gdzie przebierać będziemy mogli w ogromnej ilości lokalnych przysmaków, odzieży, a także świeżych ryb prosto z połowu. Chociaż handel kością słoniową jest nielegalny, to będziemy w stanie natknąć się także na biżuterię oraz pamiątki z niej wykonane, przynajmniej w minimalnym stopniu.

Zgłoś błąd

Wybrzeże Kości Słoniowej w pigułce

Ceny & Pieniądze
Oficjalna nazwa Republika Wybrzeża Kości Słoniowej (Côte d'Ivoire, République de Côte d'Ivoire)
Stolica
Jamusukro
Waluta
frank CFA (XOF)
Język
francuski
Liczba ludności
21952093
Powierzchnia
3224632
Religia
islam, animizm, protestantyzm, katolicyzm
Ustrój
republika

Wybrzeże Kości Słoniowej - więcej informacji