Wyspy Świętego Tomasza i Książęca

Wyspy Świętego Tomasza i Książęca w pigułce

Flaga Wysp Świętego Tomasza i Książęcej
Oficjalna nazwa Demokratyczna Republika Wysp Świętego Tomasza i Książęcej (República Democrática de São Tomé e Príncipe)
Stolica
São Tomé
Waluta
dobra (STD)
Język
portugalski
Liczba ludności
171 611
Powierzchnia
1 001m2
Religia
dominująca: katolicyzm
Ustrój
republika
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki wyjątek Wyspy Świętego Tomasza i Książęca Hotele wyjątek Wyspach Świętego Tomasza i Książęcej

Dlaczego warto zwiedzać i podróżować w Wyspach Świętego Tomasza i Książęcej?
Jakie atrakcie warto zobaczyć?

Demokratyczna Republika Wysp Świętego Tomasza i Książęcej to niewielki kraj znajdujący się w Zatoce Gwinejskiej, na północ od równika. Państwo składa się z pięciu wysp, z których tylko dwie są zamieszkane. Znajduje się w strefie klimatu tropikalnego.

Łączna powierzchnia kraju to niewiele ponad tysiąc kilometrów kwadratowych zamieszkiwanych przez niespełna 170 tysięcy mieszkańców. Stolicą kraju jest położone na Wyspie Świętego Tomasza miasto São Tomé.

Wyspy zostały odkryte w roku 1470 przez portugalską wyprawę P. Escobara i J. de Santarema. Od 1522 roku stanowiły kolonię portugalską, a jej pierwszymi osadnikami byli skazańcy oraz wypędzeni z Portugalii Żydzi. Przez długi okres czasu wyspy stanowiły ośrodek handlu niewolnikami pochodzącymi z Konga. Przez długi okres czasu było to miejsce znane z uprawy trzciny cukrowej, kakao oraz kawy.

12 lipca 1975 Wyspy Świętego Tomasza i Książęca uzyskały niepodległość. Po sporych zmianach na arenie politycznej, w ostatnich kilkunastu latach następuje stabilizacja i powrót do normalności, a także większe otwarcie się na zagraniczne rynki.

Wyspy Świętego Tomasza i Książęca to miejsce pełne atrakcji turystycznych. Do zobaczenia jest między innymi Park Narodowy Obo ze szczytem o wysokości 2024 m Pico de Sao Tome, wodospadami, czy choćby 109 gatunkami storczyków. Ponadto warto zobaczyć Boca do Interno, Fort São Sebastião z 1575 roku, muzeum narodowe, czy muzeum kawy. Wokół wysp znajdują się niezwykle okazałe i wielobarwne rafy koralowe.

Zgłoś błąd
Warning: shuffle() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 58 Warning: shuffle() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 114 Warning: array_slice() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 118 Warning: shuffle() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 165 Warning: array_slice() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 170

Wyspy Świętego Tomasza i Książęca - galeria zdjęć

Wyspy Świętego Tomasza i Książęca w pigułce

Wyspy Świętego Tomasza i Książęca
Oficjalna nazwa Demokratyczna Republika Wysp Świętego Tomasza i Książęcej (República Democrática de São Tomé e Príncipe)
Stolica
São Tomé
Waluta
dobra (STD)
Język
portugalski
Liczba ludności
171611
Powierzchnia
10012
Religia
dominująca: katolicyzm
Ustrój
republika

Wyspy Świętego Tomasza i Książęca - więcej informacji