Wyspy Świętego Tomasza i Książęca

Wyspy Świętego Tomasza i Książęca w pigułce

Flaga Wysp Świętego Tomasza i Książęcej
Oficjalna nazwa Demokratyczna Republika Wysp Świętego Tomasza i Książęcej (República Democrática de São Tomé e Príncipe)
Stolica
São Tomé
Waluta
dobra (STD)
Język
portugalski
Liczba ludności
171 611
Powierzchnia
1 001m2
Religia
dominująca: katolicyzm
Ustrój
republika
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki wyjątek Wyspy Świętego Tomasza i Książęca Hotele wyjątek Wyspach Świętego Tomasza i Książęcej

Zdrowie & Bezpieczeństwo w Wyspach Świętego Tomasza i Książęcej

Zalecane szczepienia
Ze względu na położenie kraju w strefie tropikalnej mogą w nim występować liczne zagrożenia zdrowotne. Przed wyruszeniem w wyprawę koniecznie należy sprawdzić swój aktualny kalendarz szczepień. Zanim nastąpi nasz przyjazd na wyspy warto być aktualnie zaszczepionym na żółtaczkę typu A i B, dur brzuszny, wściekliznę, błonicę, tężec, odrę, różyczkę, wirusowe zapalenie opon mózgowych, cholerę. Możliwe będzie, że specjalna międzynarodowa książeczka szczepień będzie od nas wymagana w czasie kontroli granicznej. W wielu rejonach spotykane są zjawiska malarii, w wyniku czego koniecznie trzeba przyjmować leki przeciwmalaryczne przed przyjazdem na wyspy, w trakcie pobytu w kraju oraz po wyjeździe z niego.

Lekarstwa/kosmetyki do zabrania
Podczas wyprawy do Wysp Świętego Tomasza i Książęcej w swej podręcznej apteczce należy mieć ze sobą niezbędne leki przeciw malarii, a także wszelkie niezbędne środki medyczne przeciw miejscowym chorobom. Lepiej mieć ze sobą także skuteczne w działaniu środki przeciw komarom, które są odpowiedzialne za roznoszenie malarii oraz innych niebezpiecznych chorób tropikalnych. Koniecznie należy zaopatrzyć swą apteczkę w podstawowe środki medyczne i opatrunkowe.

Zagrożenia i niebezpieczeństwa
Wyspy Świętego Tomasza i Książęca uważane są za kraj bezpieczny do podróżowania. Kradzieże i pobicia należą do niezwykle rzadkich przypadków. Miejscowi są niezwykle przyjaźnie nastawieni do zagranicznych turystów.

Insekty
Głównym zagrożeniem mogą być komary odpowiedzialne za roznoszenie chorób tropikalnych, w tym malarii. W związku z tym konieczne będzie posiadanie moskitiery na noc, a za dnia chodzenie w ubraniach zakrywających nogi i ramiona. Oczywiście nie można zapominać o preparatach odstraszających insekty.

Podróżowanie z dzieckiem
Wyspy Świętego Tomasza i Książęca nie stanowią groźnego miejsca dla dziecka. Oczywiście należy jednak pamiętać o chronieniu malucha przed insektami oraz zbyt silnym słońcem.

Opieka medyczna
Opieka medyczna na Wyspach Świętego Tomasza i Książęcej stoi na podstawowym poziomie. Nie można spodziewać się wysokich warunków w państwowych szpitalach. Lepiej jest skorzystać z opcji prywatnych klinik oferujących o wiele lepsze standardy. Koszt wizyty u lekarza wynosi minimum 20 dolarów. Polskie ubezpieczenia nie są honorowane, dlatego o wiele lepiej jest się ubezpieczyć na miejscu, gdzie polisy obejmują zwrot poniesionych kosztów za opiekę medyczną oraz akcję ratunkową. Należy się także zabezpieczyć przed problemami zdrowotnymi w głównej mierze poprzez ostrożność. Wodę należy pić wyłącznie przegotowaną lub butelkowaną. Lepiej jest unikać zwykłych barów i przydrożnych restauracji, zwłaszcza serwujących zimne posiłki.

Zgłoś błąd

Wyspy Świętego Tomasza i Książęca w pigułce

Zdrowie & Bezpieczeństwo
Oficjalna nazwa Demokratyczna Republika Wysp Świętego Tomasza i Książęcej (República Democrática de São Tomé e Príncipe)
Stolica
São Tomé
Waluta
dobra (STD)
Język
portugalski
Liczba ludności
171611
Powierzchnia
10012
Religia
dominująca: katolicyzm
Ustrój
republika

Wyspy Świętego Tomasza i Książęca - więcej informacji