Bora-Bora

Francja w pigułce

Flaga Francji
Oficjalna nazwa Republika Francuska (fr. France, République française)
Stolica
Paryż
Waluta
1 euro = 100 eurocentów (EUR, €)
Język
francuski
Liczba ludności
65 350 000
Powierzchnia
643 801m2
Religia
katolicyzm
Ustrój
republika
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Bora-Bora Hotele w Bora-Bora

Co warto zobaczyć w Bora-Bora?

Gdy w Polsce temperatura spada poniżej 0 °C, w Bora Bora sięga nawet 28 °C! Chyba każdy z nas wolałby na okres 3 – 4 zimowych miesięcy przenieść się na tą niewielką, bo mierzącą tylko ok. 40 km2, wyspę na Oceanie Spokojnym.

Bora Bora wchodzą w skład Wysp Pod Wiatrem, należących do Polinezji Francuskiej. Po raz pierwszy natrafił na nią w 1722 r. holenderski żeglarz Jacob Roggeveen, choć zamieszkiwana była już wcześniej przez Polinezyjczyków. Dziś wyspa posiada ok. 9 000 stałych mieszkańców, a turyści mogą podziwiać dorobek polinezyjskiej ludności – ruiny świątyń oraz płaskorzeźby. Ciekawym może okazać się fakt, że początkowo Bora Bora zarządzały wyłącznie kobiety.

Pochodzenie wyspy jest równie interesujące. Geolodzy twierdzą, że powstała ok. 3 mln lat temu. Wcześniej w tym miejscu znajdował się aktywny podmorski wulkan. Dziś przypomina o nim jedynie piękna koralowa wyspa Bora Bora, będąca źródłem czarnych pereł. Choć jest ona stosunkowo płaska, na jej terytorium znajdują się dwa wzniesienia. To właśnie z powulkanicznych szczytów, Pahia (661 m n.p.m) oraz Otemanu (727 m n.p.m.), najlepiej jest podziwiać uroki Bora Bora oraz pobliskie wyspy.

Bora Bora to miejsce idealne dla miłośników nurkowania. Odważniejsi turyści mogą zdecydować się na nurkowanie razem z rekinami oraz ich dokarmianie. Innym, równie chętnie uprawianym tu sportem, jest jazda na nartach wodnych. Ci, którzy wolą utrzymać bezpieczny dystans od wody, mają okazję wybrać się w rejs statkiem i podziwiać pobliskie wysepki albo odwiedzić lagoonarium (czyli ogromne akwarium). Jak twierdzą mieszkańcy, ten mały zakątek świata jest niezwykle popularny wśród nowożeńców. To właśnie na Bora Bora, zaraz po Tahiti, narzeczeni najchętniej organizują śluby, gdy decydują się na egzotyczną oprawę.

Z pewnością Bora Bora nie bez powodu nazywana jest przez wielu obieżyświatów ósmym cudem świata. Gorący piasek, lazurowy odcień wody i pełne słońce zapewniają każdemu odpoczynek od codziennych obowiązków i dostarczają niezapomnianych wspomnień. Mitologia nazywa wyspę „Mai te pora” , czyli „stworzona przez bogów”. W końcu kto inny mógłby stworzyć tak piękne miejsce?

Zgłoś błąd

Mapa Bora-Bora

Bora-Bora - galeria zdjęć

Francja w pigułce

Flaga Francji
Oficjalna nazwa Republika Francuska (fr. France, République française)
Stolica
Paryż
Waluta
1 euro = 100 eurocentów (EUR, €)
Język
francuski
Liczba ludności
65 350 000
Powierzchnia
643 801m2
Religia
katolicyzm
Ustrój
republika