Costa Brava

Hiszpania w pigułce

Flaga Hiszpanii
Oficjalna nazwa Królestwo Hiszpanii (hiszp. Reino de España)
Stolica
Madryt
Waluta
1 euro = 100 eurocentów (EUR, €)
Język
hiszpański
Liczba ludności
47 213 100
Powierzchnia
504 645m2
Religia
katolicyzm
Ustrój
monarchia parlamentarna
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Costa Brava Hotele w Costa Brava

Co warto zobaczyć w Costa Brava?

Costa Brava czyli Dzikie Wybrzeże (które już niestety nie jest tak dzikie, jak kilkadziesiąt lat temu) to region, który położony jest w Katalonii (prowincja Girona) – w północnowschodniej części słonecznej Hiszpanii. Ten, jeden z najbardziej popularnych ośrodków turystycznych kraju rozciąga się niemal od Barcelony (od miejscowości Balnes usytuowanej w odległości 60 kilometrów od stolicy), aż do granicy z Francją. Niemal dwustukilometrowe wybrzeże zachwyca swoją różnorodnością: z jednej strony skalistymi urwiskami i klifami czy monumentalnymi Pirenejami, z drugiej zaś piaszczystymi plażami, przejrzystą wodą Morza Śródziemnego i malowniczymi krajobrazami. Wakacje najlepiej planować tutaj na okres od maja do października, ale tak naprawdę Costa Brava jest cudowne przez cały rok.
Hiszpańskie Dzikie Wybrzeże znajduje się w strefie śródziemnomorskiego umiarkowanego klimatu, dzięki czemu wybierając się na wakacje właśnie w tamte okolice, mamy gwarantowaną słoneczną pogodę. Jako że Costa Brava to region wypoczynkowy, łatwo znaleźć noclegi na każdą kieszeń (kempingi, pensjonaty, kwatery prywatne, hotele czy apartamenty). Jest to również idealne miejsce dla miłośników sportów wodnych (windsurfing, nurkowanie).
Costa Brava przez wiele lat ukryte było w cieniu bardziej znanych hiszpańskich kurortów i najpopularniejszego po I wojnie światowej Lazurowego Wybrzeża. Nowe możliwości turystyczne pojawiły się dopiero w latach 50. XX wieku, wraz z zakończeniem wojny domowej w kraju, kiedy to uznano, że Dzikie Wybrzeże to dobre miejsce na wakacje czy urlop dla turystów z Europy Północnej (np. Francuzów i Brytyjczyków), a wspomniane wcześniej Lazurowe Wybrzeże jest coraz bardziej przeludnione.
W uroczych nadmorskich miejscowościach Costa Brava mieszkali i tworzyli wspaniali artyści, wśród których wymienić można choćby Salvadora Dali, Marca Chagalla czy Ramona Pichota. Wielu reżyserów właśnie w tej scenerii osadzało swoje historie, a nakręcone w tej części Katalonii filmy przyczyniały się do wzrostu popularności Dzikiego Wybrzeża wśród podróżników z całego świata.
Jedna z najdłuższych plaż znajduje się we wspomnianym Blanes. W miejscowości warto zobaczyć Ogród Botaniczny Marimurta, ruiny zamku, katedrę. Najsłynniejszym kurortem na Costa Barava jest miasteczko z 2000-letnią tradycją – Lloret de Mar. Ma jedną z najpiękniejszych nadmorskich promenad – Passeig Verdaguer.

Zgłoś błąd

Mapa Costa Brava

Costa Brava - galeria zdjęć

Hiszpania w pigułce

Flaga Hiszpanii
Oficjalna nazwa Królestwo Hiszpanii (hiszp. Reino de España)
Stolica
Madryt
Waluta
1 euro = 100 eurocentów (EUR, €)
Język
hiszpański
Liczba ludności
47 213 100
Powierzchnia
504 645m2
Religia
katolicyzm
Ustrój
monarchia parlamentarna