Costa del Azahar

Hiszpania w pigułce

Flaga Hiszpanii
Oficjalna nazwa Królestwo Hiszpanii (hiszp. Reino de España)
Stolica
Madryt
Waluta
1 euro = 100 eurocentów (EUR, €)
Język
hiszpański
Liczba ludności
47 213 100
Powierzchnia
504 645m2
Religia
katolicyzm
Ustrój
monarchia parlamentarna
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Costa del Azahar Hotele w Costa del Azahar

Co warto zobaczyć w Costa del Azahar?

Region często nazywany jest Wybrzeżem Kwiatu Pomarańczy. To niezwykle urokliwy zakątek północno – wschodniej Hiszpanii. Jest to najbardziej płaskie z hiszpańskich wybrzeży. To co ma do zaoferowania turystom Wybrzeże Kwiatu Pomarańczy to przede wszystkim długie piaszczyste plaże oraz szerokie promenady przy których znajdują się ogromne palmy a także niepowtarzalna atmosfera jaką wytwarzają lokalni mieszkańcy – szalenie przyjaźnie nastawieni do każdego przyjezdnego. Swoistą wizytówką tego miejsca, jest unoszący się w powietrzu słodki zapach cytrusów a plantacje i gaje kwitnących w maju pomarańczy zachwycą każdego – nawet najbardziej wybrednego estetę.
Wybrzeże rozciąga się na długości przeszło 300 km. Na jego obszarze znajdują się między innymi majestatyczne i dające wiele możliwości amatorom aktywnego wypoczynku Góry Iberyjskie.
To co wyróżnia ten zakątek Hiszpanii, to fakt, iż do tej pory był raczej mało znany turystom. Teraz sytuacja zmienia się diametralnie, gdyż Wybrzeże pod względem turystycznym rozwija się w błyskawicznym tempie. Dowodem jest bardzo dobrze rozwinięta baza noclegowo – gastronomiczna. Poza tym turyści odwiedzający to miejsce, nie mogą też narzekać na nudę. Wczasy na Costa del Azahar to przede wszystkim możliwość uprawiania takich sportów jak: windsurfing, golf czy żeglarstwo. Na amatorów mocnych wrażeń czekają z kolei miejsca, gdzie można z powodzeniem uprawiać kanioning. Poza tym do naszej dyspozycji są również malownicze czyste i piękne plaże oraz doskonale przygotowane kąpieliska morskie. dobrą sławą cieszą się tu przede wszystkim wieczorami na spragnionych wytchnienia turystów, czekają liczne miejsce dyskoteki oraz puby i restauracje czy kawiarnie. W nich można posłuchać muzyki na żywo oraz skosztować przepysznej kuchni hiszpańskiej. Na liście ‘obowiązkowych potraw’, które po prostu trzeba spróbować znajduje się paella – jest to ryż z różnymi dodatkami: owoce morza, mięso czy ryby.
Na obszarze tym króluje przede wszystkim agroturystyka. Korzystający z jej dobrodziejstw mają do swojej dyspozycji między innymi wycieczki: piesze, rowerowe, konne. Spragnionych emocji z pewnością zaspokoi rafting.

Zgłoś błąd

Mapa Costa del Azahar

Costa del Azahar - galeria zdjęć

Hiszpania w pigułce

Flaga Hiszpanii
Oficjalna nazwa Królestwo Hiszpanii (hiszp. Reino de España)
Stolica
Madryt
Waluta
1 euro = 100 eurocentów (EUR, €)
Język
hiszpański
Liczba ludności
47 213 100
Powierzchnia
504 645m2
Religia
katolicyzm
Ustrój
monarchia parlamentarna