Lacjum

Włochy w pigułce

Flaga Włoch
Oficjalna nazwa Republika Włoska (wł. Italia, Repubblica Italiana)
Stolica
Rzym
Waluta
1 euro = 100 eurocentów (EUR, €)
Język
urzędowy: włoski, używany: włoski, sardyński, friulski
Liczba ludności
60 418 711
Powierzchnia
301 230m2
Religia
katolicyzm
Ustrój
republika parlamentarna
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Lacjum Hotele w Lacjum

Co warto zobaczyć w Lacjum?

Myśląc o tej krainie geograficznej, mamy głównie na myśli dostojny Rzym, ale Lacjum to coś znacznie więcej… Pod nazwą tą ukryty jest region centralno – wschodnich Włoszech, rozpościerający się od Apeninów po obszar / Wybrzeże Morza Tyrreńskiego, wynoszący łącznie 17,203km2 . Na uwagę przyjezdnych zasługuje między innym krajobraz Lacjum wyróżniający się sporym zróżnicowaniem. Znajdziemy tu zarówno rozległe tereny górzyste, jak i zielone lasy, cudowne gaje oliwne i winnice, malownicze niziny oraz piękne skaliste wybrzeże. Występują tu także wulkaniczne jeziora i malownicze wąwozy. Jedną z ciekawszych atrakcji turystycznych tego regionu wymienia się między innymi centrum jądrowe we Frascati.
Region o jakim mowa, odwiedzany jest głównie ze względu na swoją stolicę, którą jest dumny i dostojny Rzym. Wizytując go, nie możemy pominąć takich ważnych obiektów jak: Forum Roamnum, Plac Hiszpański, Łuk Konstantyna czy Koloseum oraz obowiązkowy obiekt zwiedzania czyli fontanna di Trevi. Lacjum to także strojny Watykan ze swoją główną atrakcją jaką jest Bazylika św. Piotra. Na naszą uwagę zasługują również: Ostia Antica – miasteczko portowe, Tivoli z legendarną posiadłością cesarza rzymskiego Hadriana a także dwa klasztory: Subiaco i Monte Cassino. Na zwiedzających czeka również letnia rezydencja Papieży – Castel Gandolfo.
Region o jakim mowa, idealnie nadaje się również dla amatorów mniej aktywnego spędzania czasu wolnego. Ich uwagę przyciągną z pewnością liczne kąpieliska oraz wspaniałe piaszczyste i rozległe plaże a także gorące źródła. Wszystko to oferuje wybrzeże tyrreńskie ciągnące się przez blisko 300 km (!). Amatorzy typowo aktywnej turystyki, także znajdą na obszarze Lacjum coś dla siebie. To na nich czekają między innymi: atrakcyjne szlaki turystyki górskiej, ciągnące się przez obszar Apeninów i Gór Albańskich a także najwyższy masyw Monte Terminillo – idealny do uprawiania sportów zimowych.
Najłatwiej dotrzeć tam samolotem. Rejs z Warszawy trwa ok. 2 godzin. Miejsce to warto odwiedzić zarówno latem (kiedy do naszej dyspozycji są plaże oraz obszary nad gorącymi jeziorami a wraz z nimi miejsca idealne do uprawiania windsurfingu czy nurkowania); jak i zimą (wtedy występują tam idealne warunki do uprawiania sportów zimowych – także tych wyczynowych).

Zgłoś błąd

Mapa Lacjum

Miasta w Lacjum

Atrakcje turystyczne i zabytki w Lacjum

Forum Romanum

Jest to najstarszy plac w Rzymie zwany także Forum...
Forum Romanum

Via Appia

Królowa dróg – swój bieg rozpoczyna w Rzymie i...
Via Appia

Circus Maximus

Jest to największy i zarazem najstarszy cyrk z czasów...
Circus Maximus

Lacjum - galeria zdjęć

Włochy w pigułce

Flaga Włoch
Oficjalna nazwa Republika Włoska (wł. Italia, Repubblica Italiana)
Stolica
Rzym
Waluta
1 euro = 100 eurocentów (EUR, €)
Język
urzędowy: włoski, używany: włoski, sardyński, friulski
Liczba ludności
60 418 711
Powierzchnia
301 230m2
Religia
katolicyzm
Ustrój
republika parlamentarna