Złote Piaski

Bułgaria w pigułce

Flaga Bułgarii
Oficjalna nazwa Bułgaria, Republika Bułgarii (България, Република България)
Stolica
Sofia
Waluta
1 lew = 100 stotinek (BGN)
Język
bułgarski
Liczba ludności
7 531 000
Powierzchnia
110 910m2
Religia
prawosławie
Ustrój
republika parlamentarna
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Złotych Piasków Hotele w Złotych Piaskach

Co warto zobaczyć w Złotych Piaskach?

Za czasów PRL-u, wczasy w tym miejscu, jawiły się jako nie lada atrakcja na dodatek dostępna tylko dla nielicznych. Dzisiaj – ta ówczesna perła bułgarskiego Morza Czarnego -jawi się już jako jeden z bardziej popularnych i najdroższych kurortów wypoczynkowych. Główna wizytówka tego miejsca to długa, ciągnąca się wzdłuż całego nabrzeża piaszczysta plaża oraz zawsze ciepłe i czyste morze. Baza noclegowa tego miejsca, to przede wszystkim nowoczesne i bardzo dobrze funkcjonujące hotele. Tak w ogromnym skrócie można opisać Złote Piaski.

Złote Piaski to przede wszystkim długa, czysta, pięknie utrzymana plaża. Znajduje się na niej, ogromna ilość barów, które w ciągu dnia najczęściej stoją puste (nawet w sezonie). Ożywają dopiero po zmroku – wtedy o dobrą zabawę i miłe towarzystwo w nich nie trudno.

Jedną z licznych atrakcji tego miejsca są także spotkania z delfinami, podpływającymi – ku uciesze turystów – blisko brzegu. Można je spotkać głównie wczesnym rankiem, tuż po wschodzie słońca lub razem z nim. W krajobraz tego miejsca, wpisał się również na stałe zabytkowy żaglowiec – restauracja. Spożyty w nim posiłek, może dostarczyć wielu niezapomnianych przeżyć. Złote Piaski to także nowoczesne hotele o wysokim standardzie. Ich ogromną zaletą jest fakt, iż większość z nich, zlokalizowana została tuż przy samej plaży. Chętnych na to, by się w nich zatrzymać nie brakuje.

Odwiedzając Złote Piaski, nie można pominąć również takich atrakcyjnych miejsc i obiektów jak chociażby zabytkowy Monaster znajdujący się w miejscowości Aładża – jest to skalny klasztor z przełomu XIII i XIV wieku czy też imponujące Katakumby czyli kompleks jaskiń sięgający długości około 700 m. Sporą atrakcją dla turystów może okazać się również park wodny Aquapolis. W trakcie naszych wakacji, można też odwiedzić okolice Złotych Piasków. Wśród najciekawszych miast, możemy wyróżnić Warne, w której zwiedzić można dobrze zachowane Łaźnie Rzymskie, Delfinarium, Muzeum Archeologiczne oraz zabytkową cerkiew z XIX w. Warto także odwiedzić Neseber czyli zabytkowe miasto znajdujące się na Światowej Liście Dziedzictwa Kulturowego UNESCO z ogromną ilością starych bizantyjskich cerkwi oraz dobrze zachowanymi ruinami murów obronnych a także Burgas – czwarte największe miasto Bułgarii z ruinami zamku warownego z XVII w. oraz centrum lecznicze ze źródłem mineralnej wody pitnej.

Zgłoś błąd

Mapa Złotych Piasków

Złote Piaski - galeria zdjęć

Bułgaria w pigułce

Flaga Bułgarii
Oficjalna nazwa Bułgaria, Republika Bułgarii (България, Република България)
Stolica
Sofia
Waluta
1 lew = 100 stotinek (BGN)
Język
bułgarski
Liczba ludności
7 531 000
Powierzchnia
110 910m2
Religia
prawosławie
Ustrój
republika parlamentarna