Albertinum w Dreźnie

Drezno w pigułce

Kraj
Niemcy
Podział administracyjny
Saksonia
Liczba ludności
543825
Powierzchnia
328,31 km2
Nr. kierunkowy
0351, 035201
Współrzędne
N:51.03
E:13.°44
Herb
Herb Drezna

Albertinum w Dreźnie - opis atrakcji

Albertinum to muzeum w Dreźnie, które specjalizuje się w sztuce z okresu od XVIII do XXI w. Znajduje się w budynku, który wzniesiono w połowie XVI w. jako zbrojownię. Pierwsza przebudowa na cele muzealne miała miejsce już w XIX w., gdy Georg Treu umieścił w niej zbiory rzeźby. Nazwa Albertinum pochodzi od imienia Alberta I Wettyna, króla Saksonii w latach 1873-1902.

W czasie nalotu alianckiego z lutego 1945 r. Albertinum zostało zrównane z ziemią. Dzieła sztuki po wkroczeniu armii czerwonej wywieziono do ZSRR, skąd udało się je odzyskać dopiero w latach pięćdziesiątych XX w. W odbudowanym neorenesansowym gmachu prezentowane są zbiory malarstwa od romantyzmu do współczesności oraz rzeźby powstałe od połowy XIX w. do dziś. Wśród wystawianych prac są dzieła Moneta, Degasa, Gauguina, grupy Die Brucke oraz Rodina. Tutejsze zbiory malarskie w nawiązaniu do zbiorów Wettynów przechowywanych w Zwingerze, noszą nazwą Galerii Nowych Mistrzów.

Zgłoś błąd

Albertinum w Dreźnie - galeria zdjęć

Albertinum w Dreźnie na mapie

Albertinum w Dreźnie cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Regiony w pobliżu Albertinum w Dreźnie

Więcej informacji