Zwinger w Dreźnie

Drezno w pigułce

Kraj
Niemcy
Podział administracyjny
Saksonia
Liczba ludności
543825
Powierzchnia
328,31 km2
Nr. kierunkowy
0351, 035201
Współrzędne
N:51.03
E:13.°44
Herb
Herb Drezna

Zwinger w Dreźnie - opis atrakcji

Zwinger jest monumentalnym założeniem pałacowo-parkowym zbudowanym w centrum Drezna za czasów Augusta II Mocnego. Inspiracją dla jego powstania była podróż, jaką władca odbył do Paryża i Wersalu. Postanowił zbudować dla siebie siedzibę porównywalną z rezydencją królów francuskich. Projekt pałacu stworzył działający na dworze Augusta II Matthäus Daniel Pöppelmann. Jego nazwa została przyjęta od położenia między starymi, a nowymi obwarowaniami miejskimi. W skład ogrodów włączono m.in. pozostałości dawnej miejskiej fosy.

Zwinger jest późnobarokowym, pałacem podzielonym na liczne pawilony. Budowla jest otwarta w kierunku Placu Teatralnego, zaś na jej tyłach znajduje się rozległy ogród z fontannami, pomnikami i pawilonami ogrodowymi. Zwinger został kompletnie zniszczony podczas nalotu w lutym 1945 r., a odbudowano go zaraz po zakończeniu wojny. Obecnie wewnątrz prezentowane są zbiory porcelany zarówno z niedalekiej Miśni, jak i Dalekiego Wschodu, a także przyrządy naukowe z XVII i XVIII w. W Zwingerze ma swoją siedzibę Galeria Starych Mistrzów prezentująca malarstwo europejskie doby renesansu i baroku.

Zgłoś błąd

Zwinger w Dreźnie - galeria zdjęć

Zwinger w Dreźnie na mapie

Zwinger w Dreźnie cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Atrakcje turystyczne w pobliżu Zwinger w Dreźnie

Regiony w pobliżu Zwinger w Dreźnie

Warto wiedzieć

Więcej informacji