DomQuartier w Salzburgu

Salzburg w pigułce

Kraj
Austria
Liczba ludności
148256
Powierzchnia
65,68 km2
Nr. kierunkowy
0662
Współrzędne
N:47.48
E:13.03
Herb
Herb Salzburga

DomQuartier w Salzburgu - opis atrakcji

Salzburg zawdzięcza swój barokowy wygląd oraz reprezentacyjne budynki arcybiskupom, którzy rządzili tu od XV w. samodzielnym państewkiem. Ich twierdzą była Hohensalzburg, zaś rezydencja znajdowała się przy Katedrze w obrębie Starego Miasta. W 2014 r. budynki należące w przeszłości do arcybiskupów połączono w wyjątkową trasę zwiedzania pod nazwą DomQaurtier. W jej skład wchodzi pięć muzeów mieszczące się w budynkach Rezydencji, Katedry i Opactwa św. Piotra. W trakcie zwiedzania można m.in. przejść przez taras loggii łączącej Rezydencję z Katedrą, zobaczyć prywatne apartamenty arcybiskupów, Galerię Malarstwa Europejskiego, Gabinet osobliwości i Skarbiec katedralny, w którym prezentowane są dzieła sztuki sakralnej oraz przedmioty i szaty liturgiczne.

DomQuartier oferuje możliwość poznania historii Salzburga od czasów założenia miasta, a szczególnie w czasach największego rozkwitu podczas rządów książąt-arcybiskupów.

Zgłoś błąd

DomQuartier w Salzburgu - galeria zdjęć

DomQuartier w Salzburgu na mapie

DomQuartier w Salzburgu cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

Warto wiedzieć

Więcej informacji