Exploseum w Bydgoszczy

Bydgoszcz w pigułce

Kraj
Polska
Podział administracyjny
Województwo kujawsko-pomorskie
Liczba ludności
346739
Powierzchnia
175,98 km2
Nr. kierunkowy
52
Współrzędne
N:53.12
E:18.01
Herb
Herb Bydgoszczy

Exploseum w Bydgoszczy - opis atrakcji

Exploseum jest oddziałem Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy znajdującym się na terenie niemieckiej fabryki materiałów wybuchowych DAG Fabrik Bromberg. W siedmiu dawnych budynkach fabrycznych urządzono wystawy, które pokazują historię obiektu i założyciela koncernu Alfreda Nobla, historię broni i uzbrojenia, produkcję materiałów wybuchowych, w tym nitrogliceryny oraz losy robotników skierowanych do fabryki w okresie II wojny światowej.
Fabryka w Bydgoszczy była największym zakładem produkującym materiały wybuchowe zlokalizowanym przez Niemców na ziemiach Polski. Należała do koncernu Dynamit Nobel AG, której założycielem był Alfred Nobel. Opuszczona w ostatnich dniach wojny została rozkradziona przez armię czerwoną, a jej wyposażenie wywieziono w dużym stopniu do ZSRR. Muzeum z multimedialnymi wystawami znajduje się w opuszczonych budynkach, które zostały przystosowane do celów wystawienniczych. Oprócz hal fabrycznych, w których umieszczono wystawy można przejść trasę podziemną prowadzącą korytarzami łączącymi poszczególne części fabryki.

Zgłoś błąd

Exploseum w Bydgoszczy - galeria zdjęć

Exploseum w Bydgoszczy na mapie

Exploseum w Bydgoszczy cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Atrakcje turystyczne w pobliżu Exploseum w Bydgoszczy

Miasta w pobliżu Exploseum w Bydgoszczy

Regiony w pobliżu Exploseum w Bydgoszczy

Więcej informacji