Galindia

Galindia w pigułce

Kraj
Polska
Liczba ludności
Powierzchnia
km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:
E:

Galindia - opis atrakcji

Galindia – Mazurski Eden jest kompleksem rozrywkowo-edukacyjno-noclegowym położonym nad jeziorem Bełdany. Składa się z części hotelowej i konferencyjnej oraz parku wypoczynkowego, w którym zrekonstruowano wioskę Galindów.

Nazwa atrakcji wzięła się od pruskiego plemienia Galindów, którzy zamieszkiwali tereny Mazur przed sprowadzeniem krzyżaków. W wyniku prowadzonego podboju i krucjaty zostali wymordowani, a niewielka część zdołała uciec na tereny dzisiejszej Litwy. O życiu Galindów wiadomo niewiele, a rekonstrukcja wioski nad Bełdanami jest jednym z nielicznych miejsc, które przypomina o ich historii.

Na terenie parku oprócz rekonstrukcji chat zobaczyć można groty, w których oddawano cześć bóstwom, przystań i warsztaty rzemieślników. Oprócz zwiedzania różnymi trasami tematycznymi organizowane są warsztaty i imprezy, w czasie których uczestnicy biorą udział w zawodach, mogą pływać łodziami po jeziorze czy oglądają inscenizacje różnych obrzędów.

Zgłoś błąd

Galindia - galeria zdjęć

Galindia na mapie

Galindia cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Atrakcje turystyczne w pobliżu Galindia

Miasta w pobliżu Galindia

Regiony w pobliżu Galindia

Więcej informacji