Geopark Kielce

Kielce w pigułce

Kraj
Polska
Podział administracyjny
Województwo świętokrzyskie
Liczba ludności
196400
Powierzchnia
109,7 km2
Nr. kierunkowy
(+48) 41
Współrzędne
N:50.8661
E:20.6286
Herb
Herb Kielc

Geopark Kielce - opis atrakcji

Geopark to centrum rekreacyjno-edukacyjne powstałe w 2003 r. w Kielcach, na bazie znajdujących się tu rezerwatów geologicznych oraz wybudowanych obiektów wystawienniczych i warsztatowych. Jest to placówka o charakterze eksperymentalnym i interaktywnym, gdzie zwiedzający mogą zapoznać się z historią geologiczną regionu oraz najważniejszymi atrakcjami geologicznymi Kielc.

Geopark składa się z części wystawienniczej oraz z tras wytyczonych w obrębie rezerwatów na terenie miasta. Główną jego częścią jest Centrum Geoedukacji, gdzie prezentowane są makiety, tablice informacyjne, skamieliny, okazy geologiczne oraz film 5D wyświetlany w specjalnej kapsule. Centrum prowadzi także warsztaty dla dzieci i młodzieży.

W skład Geoparku weszły także Ośrodek Pracy Twórczej Wietrznia, Amfiteatr Kadzielnia oraz Ogród Botaniczny. Drugą grupę obiektów zgromadzonych w Geoparku stanowią rezerwaty przyrody nieożywionej Wietrznia, Kadzielnia i Ślichowice. Na terenie Kadzielni oddano dla turystów podziemną trasę turystyczną o długości 160 m, składającą się z trzech jaskiń, Jaskini Odkrywców, Prochowni oraz Szczeliny na Kadzielni.

Podczas spaceru z przewodnikiem można oglądać formy krasowe, skamieliny morza dewońskiego oraz namuliska i formy powstałe w wyniku ruchów tektonicznych.

Zgłoś błąd

Geopark Kielce - galeria zdjęć

Geopark Kielce na mapie

Geopark Kielce cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Atrakcje turystyczne w pobliżu Geopark Kielce

Miasta w pobliżu Geopark Kielce

Regiony w pobliżu Geopark Kielce

Warto wiedzieć

Więcej informacji