Gród na Górze Birów

Gród na Górze Birów w pigułce

Kraj
Polska
Liczba ludności
Powierzchnia
km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:
E:

Gród na Górze Birów - opis atrakcji

Gród na Górze Birów znajduje się w Podzamczu k. Ogrodzieńca. Jest to zrekonstruowana, wczesnośredniowieczna osada obronna, w której odbywają się warsztaty i pokazy historyczne oraz umieszczone są wystawy archeologiczne.

Prowadzone przez dziesięciolecia badania na terenie Góry Birów ujawniły ślady neolitycznej obecności człowiek w tutejszych jaskiniach oraz istnienie osady słowiańskiej. W XII w. na wzgórzu zbudowano gród drewniany, który funkcjonował do czasów wojen w okresie rządów Władysława Łokietka. Został wówczas spalony, a niedługo później jego zadania przejął Zamek Ogrodzieniec.

Gród na Górze Birów jest filią Zamku w Ogrodzieńcu. W jednej ze zrekonstruowanych chat i w wieży strażniczej prezentowane są zbiory archeologiczne, które zostały znalezione podczas wykopalisk w okolicy. Są tu także rekonstrukcji domostw i ich wyposażenia, a także fragmenty obwarowań. Gród wkomponowany jest w otaczające go skałki, które podnosiły jego właściwości obronne. Na terenie grodu odbywają się zajęcia dla dzieci i młodzieży, pokazy historyczne i imprezy plenerowe.

Zgłoś błąd

Gród na Górze Birów - galeria zdjęć

Gród na Górze Birów na mapie

Gród na Górze Birów cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Atrakcje turystyczne w pobliżu Gród na Górze Birów

Miasta w pobliżu Gród na Górze Birów

Regiony w pobliżu Gród na Górze Birów

Więcej informacji