Jaskinia Mroźna

Jaskinia Mroźna w pigułce

Kraj
Polska
Liczba ludności
Powierzchnia
km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:
E:

Jaskinia Mroźna - opis atrakcji

Jaskinia Mroźna znajduje się we wschodnim zboczu Doliny Kościeliskiej w Tatrach (czarny szlak). Umiejscowiona 120 m pod dnem Doliny, mierzy aż 560 m długości. Wejście do podziemi znajduje się na wysokości 1100 m n.p.m., a wyjście 1112m n.p.m. Jej zwiedzanie możliwe jest od maja do października i trwa ok. 30 minut. Przed wejściem do tunelu pobierana jest symboliczna opłata.
Stefan Zwoliński oraz Tadeusz Zahorski odkryli jaskinię w 1934 r., a niecałe 20 lat później udostępniono ją turystom. Jej zwiedzanie ułatwiły remonty tuneli oraz oświetlenie elektryczne. W 2000 r. do podstawowej części jaskini dodano boczny korytarz, który został odnaleziony przez Jakuba Nowaka.
Wewnątrz tunelu, który powstał w wyniku aktywności tektonicznej, panuje stała temperatura 6 stopni C. Na ścianach znajduje się biały nalot, przypominający szron – stąd też wzięła się nazwa tego miejsca. W połowie jaskini, składającej się z jednego prawie prostego tunelu (nie licząc odkrycia bocznego korytarza), znajduje się sztuczne jeziorko. Uważa się, że szata naciekowa Jaskini Mroźnej należy do najciekawszych, z udostępnionych okazów turystom, w Tatrach. – Warto zwrócić uwagę na rzeźby krasowe, brązową polewę czy stalagmity.

Zgłoś błąd

Jaskinia Mroźna - galeria zdjęć

Jaskinia Mroźna na mapie

Jaskinia Mroźna cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Miasta w pobliżu Jaskinia Mroźna

Regiony w pobliżu Jaskinia Mroźna

Więcej informacji