Jaskinia Niedźwiedzia

Kletno w pigułce

Kraj
Polska
Podział administracyjny
Województwo dolnośląskie
Liczba ludności
50
Powierzchnia
km2
Nr. kierunkowy
57-550
Współrzędne
N:50.25578210964455
E:16.85606197301212

Jaskinia Niedźwiedzia - opis atrakcji

Jaskinia Niedźwiedzia znajduje się w miejscowości Kletno, na zboczach Masywu Śnieżnika. Jest to jaskinia krasowa z bogatą szatą naciekową, której korytarze mają łącznie około 4,5 km długości. Dla turystów udostępniona jest 700 metrowa trasa podziemna, oświetlona i zabezpieczona, którą zwiedza się z przewodnikiem.
Nazwa jaskini pochodzi od szkieletu niedźwiedzia jaskiniowego, który został tu odnaleziony wraz z innymi szczątkami zwierząt kopalnych. Jest to jedno z największych i najcenniejszych znalezisk tego typu w Polsce. Obok jaskini, w niewielkim pawilonie eksponowana jest część znalezisk, ale największy szkielet niedźwiedzia można oglądać na Uniwersytecie Wrocławskim.
Trasa podziemna w Jaskini Niedźwiedziej jest niezwykle atrakcyjna widokowa. Można tu podziwiać stalaktyty, stalagmity, draperie naciekowe, stalagnaty, a także misy martwicowe i kaskady. Odpowiednio podświetlone tworzą niezwykły podziemny świat, który na długo zapada w pamięć.

Zgłoś błąd

Jaskinia Niedźwiedzia - galeria zdjęć

Jaskinia Niedźwiedzia na mapie

Jaskinia Niedźwiedzia cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Atrakcje turystyczne w pobliżu Jaskinia Niedźwiedzia

Regiony w pobliżu Jaskinia Niedźwiedzia

Więcej informacji