Śnieżnik (góra)

Śnieżnik (góra) w pigułce

Kraj
Czechy
Liczba ludności
Powierzchnia
km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:
E:

Śnieżnik (góra) - opis atrakcji

Położony na granicy polsko-czeskiej, na południe od Kotliny Kłodzkiej Śnieżnik wznosi się na wysokość 1425 metrów nad poziomem morza. Choć zajmuje dopiero 14 miejsce wśród sudeckich szczytów, to w jego najbliższym otoczeniu nie ma góry, która nawet zbliżyłaby się do niego pod względem wysokości. Z tego względu jest bardzo dobrze widoczny i sam stanowi doskonały punkt widokowy. Turyści wchodzą na szczyt by podziwiać przepiękne panoramy na Karkonosze ze Śnieżką, Góry Bystrzyckie i Orlickie, Trójmorski Wierch oraz Jaseniki. Charakterystycznym punktem całego masywu jest kamienna figurka słonia stojąca na wysokim postumencie. Pod szczytem znajduje się także założone jeszcze w XIX wieku schronisko, które dziś użytkowane jest przez PTTK.

Śnieżnik zaliczany jest do Korony Gór Polski. Najpopularniejsze prowadzące na szczyt trasy rozpoczynają się w Kletnie i w Międzygórzu. Z Międzygórza czerwonym Głównym Szlakiem Sudeckim dochodzi się w około 2h 30 min do schroniska pod Śnieżnikiem, skąd żółty szlak w około 20 min wyprowadza na szczyt. Z kolei od strony Kletna żółty szlak wyprowadza przez schronisko pod Śnieżnikiem na szczyt w około 2h 30 min. Najdłuższa trasa prowadzi z Siennej, skąd czerwonym szlakiem w ponad 3h 30 min dochodzi się do schroniska pod Śnieżnikiem.

Zgłoś błąd

Śnieżnik (góra) - galeria zdjęć

Śnieżnik (góra) na mapie

Śnieżnik (góra) cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Atrakcje turystyczne w pobliżu Śnieżnik (góra)

Miasta w pobliżu Śnieżnik (góra)

Regiony w pobliżu Śnieżnik (góra)

Więcej informacji