Śnieżka

Śnieżka w pigułce

Kraj
Czechy
Liczba ludności
Powierzchnia
km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:
E:

Śnieżka - opis atrakcji

Gdyby szukać w naszej części świata góry, z największą ilością przydomków „naj” Śnieżka trafiłaby na pewno do ścisłej czołówki. Najwyższy szczyt Sudetów, Czech, województwa dolnośląskiego oraz całego Śląska, a także najwybitniejszy, czyli o największej wysokości względnej, szczyt w Polsce. Leży na granicy polsko-czeskiej, w Karkonoszach, na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego. Jego charakterystyczny, obły kształt sprawia, że należy do najbardziej rozpoznawalnych gór w Polsce.

Śnieżka jest obowiązkowym punktem programu każdego turysty przebywającego w okolicach Karpacza. Stąd właśnie wiedzie najpopularniejsze wejście na jej szczyt. Stosunkowo łatwa, w większości wybrukowana Droga Śląska oraz Droga Jubileuszowa wprowadza latem na wierzchołek bez zbytniego zmęczenia. Zimą szlak ten jest zamknięty ze względu na niebezpieczeństwo lawinowe. Sam szczyt to doskonały punkt widokowy, z panoramami sięgającymi nawet 200 kilometrów. Znajduje się tu także jeden z najbardziej niezwykłych budynków w Polsce. Wyglądające jak stacja kosmiczna Obserwatorium Wysokogórskie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej jest od lat jednym z symboli Sudetów.

Zgłoś błąd

Śnieżka - galeria zdjęć

Śnieżka na mapie

Śnieżka cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Atrakcje turystyczne w pobliżu Śnieżka

Miasta w pobliżu Śnieżka

Regiony w pobliżu Śnieżka

Więcej informacji