Muzeum Ziemi w Kletnie

Kletno w pigułce

Kraj
Polska
Podział administracyjny
Województwo dolnośląskie
Liczba ludności
50
Powierzchnia
km2
Nr. kierunkowy
57-550
Współrzędne
N:50.25578210964455
E:16.85606197301212

Muzeum Ziemi w Kletnie - opis atrakcji

Muzeum Ziemi w Kletnie jest prywatnym zbiorem skamielin i minerałów pochodzących z całego świata. Posiada największy w kraju zbiór skamieniałych jaj i gniazd dinozaurów. Obok muzeum działa niewielki park jurajski.
Kolekcja muzeum należy do największych i najbardziej różnorodnych na Dolnym Śląsku. Znajdują się w niej 4 gniazda dinozaurów zawierające 40 jaj, tropy prehistorycznych gadów i dinozaurów, skamieniałe zęby mamutów i dinozaurów, skamieniałe amonity i inne morskie mięczaki oraz mnie drzew sprzed 250 mln lat. Oprócz skamielin na wystawie można oglądać różnorodne minerały i kamienie z całego świata, w tym różowy kwarc z Gór Izerskich, meteoryt żelazowo- iklowy, agaty, krzemień pasiasty oraz liczne kamienie szlachetne i półszlachetne.
Obok muzeum w parku jurajskim ustawiono rzeźby dinozaurów w skali 1:1, rekonstrukcję stanowiska człowieka pierwotnego oraz odtworzono las z okresu permu. Ozdobą ogrodu są skalniaki z roślinami górskimi.

Zgłoś błąd

Muzeum Ziemi w Kletnie - galeria zdjęć

Muzeum Ziemi w Kletnie na mapie

Muzeum Ziemi w Kletnie cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Atrakcje turystyczne w pobliżu Muzeum Ziemi w Kletnie

Regiony w pobliżu Muzeum Ziemi w Kletnie

Więcej informacji