Jasło i Małe Jasło

Jasło i Małe Jasło w pigułce

Kraj
Polska
Liczba ludności
Powierzchnia
km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:
E:

Jasło i Małe Jasło - opis atrakcji

Jasło i Małe Jasło to dwa szczyty znajdujące się w Paśmie Granicznym Bieszczad. Są kulminacjami ramienia opadającego od leżącego na granicy Okrąglika w kierunku Cisnej. Jasło ma wysokość 1153 m n.p.m., a Małe Jasło jest o około 70 m niższe. Grzbiet w szczytowej partii porośnięty jest zanikającymi połoninami. Niestety w wielu miejscach, na skutek trwającego kilka dziesięcioleci braku wypasu połoniny zaczęły zarastać zaroślami i młodym lasem. Z miejsc odsłoniętych otwierają się widoki w kierunku północnym.

Z Cisnej na Jasło i Małe Jasło można wyjść czerwonym, Głównym Szlakiem Beskidzkim. Wędrówka zajmuje trochę ponad 3 h. Można ją kontynuować na Okrąglik i zejść tym samym czerwonym szlakiem do miejscowości Smerek. Krótszą pętlę można zrobić wykorzystując żółty szlak z Przełęczy Przysłup. Rozpoczyna się on przy stacji Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej i prowadzi bezpośrednio na Jasło.

Zgłoś błąd

Jasło i Małe Jasło - galeria zdjęć

Jasło i Małe Jasło na mapie

Jasło i Małe Jasło cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Atrakcje turystyczne w pobliżu Jasło i Małe Jasło

Miasta w pobliżu Jasło i Małe Jasło

Regiony w pobliżu Jasło i Małe Jasło

Więcej informacji