Jaworzyna Krynicka

Krynica-Zdrój w pigułce

Kraj
Polska
Podział administracyjny
Województwo małopolskie
Liczba ludności
11361
Powierzchnia
39,68 km2
Nr. kierunkowy
(+48) 18
Współrzędne
N:49.421516
E:20.959421
Herb
Herb Krynicy-Zdrój

Jaworzyna Krynicka - opis atrakcji

Jaworzyna Krynicka jest szczytem o wysokości 114 m n.p.m. znajdującym się w Beskidzie Sądeckim. Jest najwyższym szczytem Pasma Jaworzyny znajdującego się na wschód od Popradu. Na jej zboczach znajduje się kolej gondolowa oraz duży ośrodek narciarski.

Wierzchołek jest odsłonięty i dzięki temu jest dobrym punktem widokowym na Beskid Sądecki i Niski, a przy dobrej pogodzie także na Tatry. Zbocza porastają lasy mieszane, z przewagą buka i jodły, w których domieszkę stanowi świerk, modrzew, jarzębina i brzoza. Na zboczu Jaworzyny znajduje się znana wychodnia skalna nazywana Diablim Kamieniem oraz jaskinie szczelinowe.

Szczyt jest zagospodarowany turystycznie. Z Czarnego Potoka można wyjechać tu kolejką gondolową, wzdłuż której umiejscowiony jest ośrodek narciarski. Na szczycie działa restauracja, a pod wierzchołkiem schronisko PTTK.

Z Krynicy- Zdroju na Jaworzynę można wejść szlakiem czerwonym oraz zielonym. Prowadzą one dalej, odpowiednio na Halę Łabowską i dalej do Rytra oraz do Muszyny- Złockiego.

Zgłoś błąd

Jaworzyna Krynicka - galeria zdjęć

Jaworzyna Krynicka na mapie

Jaworzyna Krynicka cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Regiony w pobliżu Jaworzyna Krynicka

Więcej informacji