Jezioro Łebsko

Jezioro Łebsko w pigułce

Kraj
Polska
Liczba ludności
Powierzchnia
km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:
E:

Jezioro Łebsko - opis atrakcji

Jezioro Łebsko jest trzecim pod względem powierzchni jeziorem w Polsce. Jest zbiornikiem przybrzeżnym, oddzielonym od morza jedynie Mierzeją Łebską, której atrakcją są ruchome wydmy. Jezioro jest dużą atrakcją krajobrazową, a latem organizowane są na nim rejsy turystyczne m.in. do Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach.
Ze względu na swoje położenie i przepływanie przez jezioro rzeki Łeby uchodzącej niedaleko do morza, Łebsko jest lekko zasolone. Jest zbiornikiem bardzo płytkim, a jego maksymalna głębokość wynosi ok. 6 m. Od lat także zmniejsza się jego powierzchnia, a duże tereny przybrzeżne ulegają zarastaniu. Jezioro znajduje się na terenie Słowińskiego Parku Narodowego i objęte jest także ochroną konwencji z Ramsar. Na jego brzegach gniazduje wiele gatunków ptaków wodnych i błotnych.
Jezioro jest wykorzystywane do celów turystycznych. Można na nim pływać na kajakach, natomiast latem z przystani w Rąbce organizowane są rejsy statkami wycieczkowymi. Można popłynąć do Muzeum Wyrzutni Rakiet w Rąbce lub do Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach. Rejs do skansenu trwa ok. półtorej godziny i można go połączyć z przejazdem kolejką na przystań z centrum Łeby. Część jeziora i jego brzegu została udostępniona dla wędkarzy.

Zgłoś błąd

Jezioro Łebsko - galeria zdjęć

Jezioro Łebsko na mapie

Jezioro Łebsko cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Atrakcje turystyczne w pobliżu Jezioro Łebsko

Miasta w pobliżu Jezioro Łebsko

Regiony w pobliżu Jezioro Łebsko

Więcej informacji