Jezioro Jamno

Mielno w pigułce

Kraj
Polska
Podział administracyjny
Województwo zachodniopomorskie
Liczba ludności
2975
Powierzchnia
33,45 km2
Nr. kierunkowy
(+48) 94
Współrzędne
N:54.262871
E:16.062036
Herb
Herb Mielna

Jezioro Jamno - opis atrakcji

Jezioro Jamo jest płytkim zbiornikiem przybrzeżnym na Wybrzeżu Słowińskim znajdującym się w granicach gminy Mielno. Pełni funkcje rekreacyjne i turystyczne, a w sezonie działają tu liczne wypożyczalnie sprzętu wodnego.
Jamno zaliczane się do największych jezior na Wybrzeżu i zajmuje też 9 miejsce w Polsce pod względem powierzchni. Jest bardzo płytki i w najgłębszym miejscu nie osiąga nawet 4 m. Z Morzem Bałtyckim połączone jest przez kanał Jamieński Nurt, co sprawia, że jego wody są lekko zasolone. Na brzegach żyją tu liczne ptaki wodne i błotne, zaś w jeziorze można łowić m.in. szczupaki, leszcze, węgorze, karasie, okonie czy płocie.
Nad jeziorem znajduje się kilka wypożyczalni sprzętu wodnego takiego jak rowery wodne, łodzie wiosłowe, motorówki czy rowery wodne. Znajduje się tu także przystań jachtowa, a jedną z atrakcji jest możliwość przejechania się szybką motorówką. W sezonie odbywają się rejsy statkiem wycieczkowym Mila, który odpływa z przystani Tramp.

Zgłoś błąd

Jezioro Jamno - galeria zdjęć

Jezioro Jamno na mapie

Jezioro Jamno cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Atrakcje turystyczne w pobliżu Jezioro Jamno

Miasta w pobliżu Jezioro Jamno

Regiony w pobliżu Jezioro Jamno

Więcej informacji