Mielno

Mielno w pigułce

Kraj
Polska
Podział administracyjny
Województwo zachodniopomorskie
Liczba ludności
2975
Powierzchnia
33,45 km2
Nr. kierunkowy
(+48) 94
Współrzędne
N:54.262871
E:16.062036
Herb
Herb Mielna

Co warto zobaczyć w Mielnie?

Mielno należy do najpopularniejszych miejscowości polskiego Wybrzeża. Jest to znana miejscowość wypoczynkowa z dwiema szerokimi, piaszczystymi plażami. W pobliżu znajduje się Słowiński Park Narodowy z tak zwanymi „wędrującymi wydmami”.

Mielno jest miejscowością, która istniała już w średniowieczu. Podstawą utrzymania jego mieszkańców było przez wieki rybołówstwo. Dopiero w XIX w. zaczęto odkrywać jego walory turystyczne. Wraz z nadejściem mody na „jeżdżenie do wód” oraz pobyty w kurortach zaczęły powstawać w Mielnie pensjonaty oraz wille, w których przyjmowano wczasowiczów. Część z nich zachowała się w dzielnicy Stare Mielno.

Dzisiejsze Mielno to przede wszystkim wakacyjne centrum wypoczynku. Ma czyste, szerokie i dobrze zagospodarowane plaże z licznymi atrakcjami oraz promenadę. W lecie turyści mogą też korzystać z wielu barów, restauracji, kawiarń i dyskotek. Lato to także czas, gdy w Mielnie odbywają się koncerty i imprezy plenerowe. Przebywający w Mielnie turyści mogą także skorzystać ze szlaków spacerowych w okolicy, spacerować po plaży czy wybrać się na wycieczkę do Słowińskiego Parku Narodowego.

Zgłoś błąd

Atrakcje turystyczne i zabytki w Mielnie

Warto wiedzieć

W okolicy Mielna

Atrakcje turystyczne i zabytki w okolicy Mielna

Miasta w pobliżu Mielna

Mielno - galeria zdjęć

Mielno w pigułce

Kraj
Polska
Podział administracyjny
Do zrobienia
Liczba ludności
2975
Powierzchnia
33,45 km2
Nr. kierunkowy
(+48) 94
Współrzędne
N:54.262871
E:16.062036

Mielno - więcej informacji