Jezioro Vouliagmeni

Jezioro Vouliagmeni w pigułce

Kraj
Grecja
Liczba ludności
Powierzchnia
km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:
E:

Jezioro Vouliagmeni - opis atrakcji

Jezioro Vouliagmeni znajduje się na przedmieściach Aten, przy drodze prowadzącej w kierunku Przylądka Sunion. Jest to niewielki, bezodpływowy zbiornik zasilany przez podziemny strumień. Wypełnia go ciepła woda siarkowodorowa o właściwościach leczniczych. Z tego względu od XIX w. nad jeziorem zlokalizowane jest kąpielisko uzdrowiskowe.
Jezioro ukształtowało się około 2 tysięcy lat temu. Początkowo znajdowało się w grocie skalnej, której sklepienie zawaliło się w wyniku trzęsienia ziemi. Z oddalenia wciąż widoczne jest miejsce, gdzie doszło do odłamania się skał. Z jednej strony zbiornik ogranicza ściana skalna, z drugiej znajduje się łagodne zejście wykorzystywane obecnie jako kąpielisko.
Woda w jeziorze ma temperaturę między 28 a 35 stopni Celsjusza i dopływa do niego podziemnymi kanałami. Jest mocno nasycona siarkowodorem i ma właściwości lecznicze. Już w XIX w. przybywano tu na zdrowotne kąpiele, a obecnie na brzegu działa niewielkie kąpielisko uzdrowiskowe. Można skorzystać z kąpieli, plażowania oraz zabiegów relaksacyjnych. Wstęp na kąpielisko jest płatny.

Zgłoś błąd

Jezioro Vouliagmeni - galeria zdjęć

Jezioro Vouliagmeni na mapie

Jezioro Vouliagmeni cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Atrakcje turystyczne w pobliżu Jezioro Vouliagmeni

Miasta w pobliżu Jezioro Vouliagmeni

Regiony w pobliżu Jezioro Vouliagmeni

Więcej informacji