Przylądek Sunion

Przylądek Sunion w pigułce

Kraj
Grecja
Liczba ludności
Powierzchnia
km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:
E:

Przylądek Sunion - opis atrakcji

Sunion to skalisty przylądek na południowym krańcu Attyki, oddalony około 40 km od Aten. Jest jednym z najbardziej fotogenicznych miejsc w tej części Grecji, a 12 doryckich kolumn, pozostałości po wielkiej świątyni Posejdona, często na tle zachodu słońca można oglądać w turystycznych folderach i w artykułach o najważniejszych atrakcjach Attyki.
W starożytnej Grecji przylądek miał strategiczne znaczenie i był ufortyfikowany. Ochraniał znajdujące się w pobliżu kopalnie srebra. Jednocześnie był też miejscem, gdzie oddawano cześć bogowi mórz, Posejdonowi. Trudno się dziwić wyborowi tego miejsca. Przylądek oblany z trzech stron wodami morskimi, wyniesiony ponad nie przez skały wydaje się być najodpowiedniejszym miejscem na ołtarz Króla Mórz. Z kolei w mitologii greckiej Sunion wskazywany jest jako miejsce, z którego rzucił się w morskie fale król Egeasz, przekonany o tym, że jego syn Tezeusz zginął.
Przylądek Sunion jest chętnie odwiedzanym miejscem w bliskim otoczeniu Aten. Z dawnej, wspaniałej świątyni Posejdona do naszych czasów przetrwało tylko 12 doryckich kolumn oraz resztki propylejów. Jednak nawet one wyglądają niezwykle malowniczo na tle morza, które gdzieś na horyzoncie łączy się z niebem. Sunion jest chętnie wybierany na sesje fotograficzne. Miejsce ma ogromny urok podczas zachodu słońca, kiedy niebo staje się żółte, pomarańczowe i czerwone.
Przylądek jest bezludny i oddalony od najbliższej miejscowości o kilka kilometrów. Znajduje się tu duży parking oraz restauracje z tarasami, z których podziwiać można piękny widok na świątynię i morze.

Zgłoś błąd

Przylądek Sunion - galeria zdjęć

Przylądek Sunion na mapie

Przylądek Sunion cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Atrakcje turystyczne w pobliżu Przylądek Sunion

Miasta w pobliżu Przylądek Sunion

Regiony w pobliżu Przylądek Sunion

Więcej informacji