Klify los Gigantes

Klify los Gigantes w pigułce

Kraj
Hiszpania
Liczba ludności
Powierzchnia
km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:
E:

Klify los Gigantes - opis atrakcji

Teneryfa, podobnie jak całe Wyspy Kanaryjskie zbudowana jest ze skał wulkanicznych. Wulkany są nieodłączną częścią tutejszego krajobrazu a wiele z nich co jakiś czas przypomina o swoim istnieniu.
Właśnie dzięki wulkanom Wyspy posiadają tak wspaniały krajobraz. Należą do niego między innymi strome urwiska położone na samą taflą morza. Najbardziej spektakularne znajdują się na Teneryfie i noszą nazwę Los Gigantes. Jest ona w pełni adekwatna do tego co można tu oglądać. Potężne, liczące po około 800 metrów ściany skalne spadają pionowo w morskie odmęty.
Klify są zakończeniem masywu Teno, który także powstał w wyniku działania wulkanów. Położone nieopodal piaszczyste plaże wakacyjnych kurortów stanowią niezwykły kontrast dla surowych, nagich skał. A wypoczywający na wybrzeżu plażowicze mogą Cieszyc się wspaniałymi widokami oświetlanych o każdej porze dnia pod innym kontem klifów.
Klify Los Gigantes najlepiej prezentują się z pokładu łodzi turystycznej, którą można je opłynąć. Dopiero stąd podziwiać można tak naprawdę ich potęgę i wyniosłość. A już rejs w promieniach zachodzącego słońca dostarcza niepowtarzalnych wrażeń.

Zgłoś błąd

Klify los Gigantes - galeria zdjęć

Klify los Gigantes na mapie

Adres:
ul. , Los Gigantes

Klify los Gigantes cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Regiony w pobliżu Klify los Gigantes

Oceń to miejsce (1)

blank Krzysztof Ratajczak
2013-03-17 18:44:11
2013-03-17 18:44:11
Potwierdzam, są niezwykłe i wspaniałe....:)

Więcej informacji