Kościół Marii Panny w Dreźnie

Drezno w pigułce

Kraj
Niemcy
Podział administracyjny
Saksonia
Liczba ludności
543825
Powierzchnia
328,31 km2
Nr. kierunkowy
0351, 035201
Współrzędne
N:51.03
E:13.°44
Herb
Herb Drezna

Kościół Marii Panny w Dreźnie - opis atrakcji

Kościół Marii Panny jest jedną z najbardziej rozpoznawanych budowli Drezna. Należy do największych budowli wzniesionych z piaskowca, a jego kamienna kopuła jest największą wykonaną z tego materiału na północ od Alp. Choć wygląd świątyni na to nie wskazuje, to jest to całkowita rekonstrukcja, której budowę ukończono w 2005 r. Kościół na podstawie projektu George’a Bahra wybudowano w latach 1722-1726. Inicjatorem budowy protestanckiej świątyni była rada miasta Drezna. Podczas nalotów w dniach 13-14.02.1945 r. budowla została poważnie uszkodzona, a następnego dnia się zawaliła. Przez cały okres powojenny, aż do zjednoczenia Niemiec ruiny Kościoła Marii Panny były pomnikiem okropieństwa wojny.

W 1994 r., pomimo wątpliwości zgłaszanych przez historyków, rozpoczęto odbudowę. Trwała ona do 2005 r. Jest to budowla na planie centralnym, zwieńczona ogromną kamienną kopułą. Wnętrze ma trzypiętrowe empory oraz delikatne rokokowe dekoracje. Ołtarz z białego kamienia ozdobiony jest złoconymi dekoracjami sztukatorskimi. Podczas budowy wykorzystano elementy pierwotnego kościoła, które zachowały się po wojennych zniszczeniach.

Zgłoś błąd

Kościół Marii Panny w Dreźnie - galeria zdjęć

Kościół Marii Panny w Dreźnie na mapie

Kościół Marii Panny w Dreźnie cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Regiony w pobliżu Kościół Marii Panny w Dreźnie

Warto wiedzieć

Więcej informacji