Kościół św. Anny w Warszawie

Warszawa w pigułce

Kraj
Polska
Podział administracyjny
Województwo mazowieckie
Liczba ludności
1708491
Powierzchnia
517,24 km2
Nr. kierunkowy
(+48) 22
Współrzędne
N:52.229676
E:21.012229
Herb
Herb Warszawy

Kościół św. Anny w Warszawie - opis atrakcji

Kościół św. Anny znajduje się w sąsiedztwie Placu Zamkowego, na początku ulicy Krakowskie Przedmieście. Obecnie jest to kościół uniwersytecki i siedziba duszpasterstwa akademickiego. Obok świątyni wznosi się klasycystyczna dzwonnica z tarasem widokowym.

Początki kościoła związane są ze sprowadzeniem do Warszawy w 1454 r. bernardynów przez księżnę mazowiecką Annę Fiodorównę. Pierwszy, gotycki kościół przetrwał do początków XVI w., gdy został zniszczony przez pożar. Odbudowano go w stylu barokowym, a następnie w końcu XVIII i na początku XIX w. fasada otrzymała klasycystyczny wygląd. Przed kościołem król Stefan Batory przyjmował hołd złożony przez margrabiego Jerzego Fryderyka von Ansbach, a król Zygmunt III Waza hołd elektora Jana Zygmunta Hohenzollerna.

Kościół św. Anny należy do najbardziej charakterystycznych i rozpoznawalnych kościołów Warszawy głównie dzięki pięknej klasycystycznej fasadzie oraz położeniu w reprezentacyjnym punkcie stolicy. Świątynia jest mieszanką stylów, od gotyckiego prezbiterium, przez barokowe wnętrze po klasycystyczną fasadę. Kościół znany jest z licznych koncertów i wydarzeń kulturalnych.

Zgłoś błąd

Kościół św. Anny w Warszawie - galeria zdjęć

Kościół św. Anny w Warszawie na mapie

Kościół św. Anny w Warszawie cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Atrakcje turystyczne w pobliżu Kościół św. Anny w Warszawie

Regiony w pobliżu Kościół św. Anny w Warszawie

Warto wiedzieć

Więcej informacji