Kozi Wierch

Kozi Wierch w pigułce

Kraj
Polska
Liczba ludności
Powierzchnia
km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:
E:

Kozi Wierch - opis atrakcji

Kozi Wierch to najwyższa góra znajdująca się w całości po polskiej stronie Tatr. Wysokość jego szczytu wynosi 2291 m n.p.m.. Wzdłuż jego grani przebiega najtrudniejszy szlak turystyczny, czyli Orla Perć. Kozi Wierch położony jest między Doliną Gąsienicową, a Doliną Pięciu Stawów. Oddziela go również Kozia Przełęcz od Zamarłej Turni, a także Przełęcz nad Dolinką Buczynową od Czarnych Ścian. Rozciągające się stąd widoki są naprawdę godne wszelkich trudów wspinaczkowych.

Nazwa szczytu pochodzi od kozic, które bardzo często wypasają się na zboczach góry. Po raz pierwszy został on zdobyty w 1867 r. przez Eugeniusza Janota oraz Macieja Sieczkę. Przez Kozi Wierch przebiegają dwa szlaki turystyczne: czerwony (Orla Perć, droga z przełęczy Zawrat na Krzyżne; od Zawratu do Koziego Wierchu ruch odbywa się tylko jednostronnie) oraz czarny (znad Wielkiego Stawu). Wejście na szczyt góry jest naprawdę trudne, dlatego odradza się takie wyprawy osobom mało doświadczonym w wędrówkach wysokogórskich. Na wspinaczkę powinni decydować się tylko ci, którzy posiadają nienaganną kondycję oraz nie cierpią na lęk wysokości (wiele osób bowiem paraliżuje strach, gdy spojrzą w dół).

Zgłoś błąd

Kozi Wierch - galeria zdjęć

Kozi Wierch na mapie

Kozi Wierch cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Miasta w pobliżu Kozi Wierch

Regiony w pobliżu Kozi Wierch

Więcej informacji