Muzeum Warszawy

Warszawa w pigułce

Kraj
Polska
Podział administracyjny
Województwo mazowieckie
Liczba ludności
1708491
Powierzchnia
517,24 km2
Nr. kierunkowy
(+48) 22
Współrzędne
N:52.229676
E:21.012229
Herb
Herb Warszawy

Muzeum Warszawy - opis atrakcji

Muzeum Warszawy jest państwową placówką muzealną znajdującą się na Rynku Starego Miasta w 11 połączonych, zabytkowych kamienicach oraz ich piwnicach. Gromadzi zbiory związane z historią Stolicy, jej kulturą, tradycjami oraz życiem codziennym mieszkańców.

Zbiory muzeum zostały udostępnione po raz pierwszy w 1938 r. W czasie wojny jego siedziba oraz znaczna część zbiorów została zniszczona. Odbudowa kamienic przy Rynku miała miejsce w latach 1948-1954. Równolegle przystąpiono do ponownego gromadzenia eksponatów i muzeum zostało otwarte na nowo. Obecnie po reorganizacji wystaw oraz zaadaptowaniu na potrzeby wystaw piwnic staromiejskich jest to nowoczesne muzeum pozwalające poznać historię Warszawy i życie jej mieszkańców.

Wystawa stała muzeum, Rzeczy warszawskie składa się z 21 tematycznych gabinetów, które odnoszą się do różnych aspektów życia w Warszawie. Prowadzą one nie tylko przez historię stolicy, ale także pokazują zmieniające się społeczeństwo oraz warszawską kulturę. Bardzo ważną częścią zbiorów jest kolekcja unikalnych kolorowych fotografii z okresu powstania warszawskiego.

Zgłoś błąd

Muzeum Warszawy - galeria zdjęć

Muzeum Warszawy na mapie

Muzeum Warszawy cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Atrakcje turystyczne w pobliżu Muzeum Warszawy

Regiony w pobliżu Muzeum Warszawy

Warto wiedzieć

Więcej informacji