Ogród Botaniczny w Powsinie

Ogród Botaniczny w Powsinie w pigułce

Kraj
Polska
Liczba ludności
Powierzchnia
km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:
E:

Ogród Botaniczny w Powsinie - opis atrakcji

Ogród Botaniczny Polskiej Akademii Nauk w Powsinie jest jednym z największych ogrodów w otoczeniu Warszawy. Znajduje się na jej obrzeżach, w pobliżu Lasu Kabackiego i Parku Kultury w Powsinie. Ma dużą kolekcję roślin polskich, w tym górskich, a także arboretum ze wspaniałą kolekcją różaneczników.

Początki ogrodu sięgają dwudziestolecia międzywojennego, gdy konsultowany był projekt jego powstania. Plan nie został jednak zrealizowany, ale wrócono do niego w latach sześćdziesiątych XX w. Organizacja ogrodu trwała od 1974 r., a dla zwiedzających udostępniony został w 1990 r.

Ogród podzielony jest na kilka kolekcji roślin. Największą z nich jest arboretum, w którym ozdobą są azalie, różaneczniki, magnolie oraz metasekwoje chińskie. Oprócz niego godne uwagi jest największe rozarium w Polsce, w którym hodowanych jest prawie 600 gatunków i odmian róż z całego świata. Wśród zbioru roślin ozdobnych są też dalie, irysy, rośliny cebulowe, lilie i wiele innych.

Jedną z najważniejszych części Ogrodu w Powsinie jest kolekcja flory polskiej. Obejmuje ona rośliny charakterystyczne dla różnych stref krajobrazowych Polski. Szczególnie cenne są zbiory roślin górskich, tatrzańskich, pienińskich i bieszczadzkich, które nasadzono na specjalnie usypanych pagórkach.

Na terenie ogrodu można też odwiedzić kolekcję roślin ogrodowych i użytkowych z drzewami i krzewami owocowymi oraz warzywami. Wiele odmian pochodzi nawet z XVI i XVII w. i nie jest obecnie uprawiana. Do ogrodu należą także szklarnie, w których prezentowane są rośliny tropikalne, a także pustynne, takie jak sukulenty czy kaktusy.

Zgłoś błąd

Ogród Botaniczny w Powsinie - galeria zdjęć

Ogród Botaniczny w Powsinie na mapie

Ogród Botaniczny w Powsinie cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Atrakcje turystyczne w pobliżu Ogród Botaniczny w Powsinie

Miasta w pobliżu Ogród Botaniczny w Powsinie

Regiony w pobliżu Ogród Botaniczny w Powsinie

Więcej informacji