Bulwary nad Wisłą w Warszawie

Warszawa w pigułce

Kraj
Polska
Podział administracyjny
Województwo mazowieckie
Liczba ludności
1708491
Powierzchnia
517,24 km2
Nr. kierunkowy
(+48) 22
Współrzędne
N:52.229676
E:21.012229
Herb
Herb Warszawy

Bulwary nad Wisłą w Warszawie - opis atrakcji

Bulwary są od kilku lat jednym z najpopularniejszych miejsc spotkań warszawiaków w okresie od wiosny do jesieni. Wyremontowane nabrzeże w rejonie Mostu Świętokrzyskiego stało się atrakcyjne zarówno do odpoczynku, jak i zabawy. Bulwary z miejsca, które starano się raczej omijać wpisały się w nowoczesny sposób spędzania wolnego czasu łączący rekreację z wypoczynkiem.

Pierwsze próby zagospodarowania nabrzeża Wisły podjęto na przełomie XIX i XX w. Także po I wojnie światowej starano się zagospodarować ten teren. Zaadaptowano wtedy niewielkie fragmenty wybrzeża. Podobnie sytuacja miała się w PRLu. Warszawa stopniowo coraz bardziej odwracała się od Wisły, a niechęć warszawiaków do odpoczywania tu potęgowała bliskość ruchliwej ulicy. Sytuacja zmieniła się na początku XXI w., gdy wybudowano tunel w rejonie Mostu Świętokrzyskiego.

W 2013 r. rozpoczęto przebudowę Bulwarów, która doprowadziła do stworzenia w przeciągu kilku lat terenów wypoczynkowych i rekreacyjnych z trawnikami, ścieżkami spacerowymi i rowerowymi, niewielką plażą oraz placami zabaw dla dzieci. Nad Wisłą pojawiły się miejsca odpoczynku, kawiarnie i kluby, które w sezonie letnim organizują koncerty i imprezy kulturalne. Bulwary zaczęły być modne i wyciągnęły mieszkańców miasta z lokali w centrum.

Przy nabrzeżu znajdują się też przystań statków wycieczkowych, wypożyczalnia kajaków, a latem w weekendy odbywa się tu wielokulturowy targ kulinarny.

Zgłoś błąd

Bulwary nad Wisłą w Warszawie - galeria zdjęć

Bulwary nad Wisłą w Warszawie na mapie

Bulwary nad Wisłą w Warszawie cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Atrakcje turystyczne w pobliżu Bulwary nad Wisłą w Warszawie

Regiony w pobliżu Bulwary nad Wisłą w Warszawie

Warto wiedzieć

Więcej informacji