Piramidy w Güímarze

Piramidy w Güímarze w pigułce

Kraj
Hiszpania
Liczba ludności
Powierzchnia
km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:
E:

Piramidy w Güímarze - opis atrakcji

Co łączy Egipt z Meksykiem i Wyspami Kanaryjskimi? Piramidy. Tak, tak, to nie żart. Także w tym bajecznym świecie Wysp Szczęśliwych można spotkać te zagadkowe budowle. O ile jednak w przypadku Egiptu czy budowli Majów większość ich tajemnic zostało już wyjaśnionych o tyle w przypadku niewielkiego Guimar naukowcy wciąż toczą spory.
Dotyczą one przede wszystkim pochodzenia tych niezwykłych budowli. Badacze stwierdzili, że konstrukcyjnie nie odbiegają od tych, które znamy z Ameryki Środkowej czy Egiptu. Kto jednak je wzniósł? Pytanie goni pytanie a odpowiedzi nie widać.
W latach siedemdziesiątych XX wieku Norweg Hayerdhal próbował udowodnić, że mogli je wybudować przybysze z Ameryki Środkowej. Na poparcie swojej tezy zbudował nawet kopię łodzi jakich używano w tamtym czasie i przepłynął nią Atlantyk. Nie był to jedna wystarczająco przekonywujący dowód.
Piramidy pozostają więc wciąż zagadką, która przyciąga każdego roku rzesze turystów. Obiekty udostępnione są do zwiedzania a ich tajemnice czekają na swojego odkrywcę.

Zgłoś błąd

Piramidy w Güímarze - galeria zdjęć

Piramidy w Güímarze na mapie

Adres:
ul. , Güímar

Piramidy w Güímarze cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Regiony w pobliżu Piramidy w Güímarze

Więcej informacji