Plac Syntagma i Gmach Parlamentu

Ateny w pigułce

Kraj
Grecja
Liczba ludności
655780
Powierzchnia
38,964 km2
Nr. kierunkowy
210, 211, 212
Współrzędne
N:37.983716
E:23.729310
Herb
Herb Aten

Plac Syntagma i Gmach Parlamentu - opis atrakcji

Plac Syntagma czyli Plac Konstytucji jest centrum współczesnych Aten, popularnym miejscem spotkań, wydarzeń politycznych i społecznych, a także jednym z głównych punktów przesiadkowych w stolicy Grecji. Pod jego powierzchnią znajduje się wielopoziomowa stacja metra, zbudowana na terenie wykopalisk archeologicznych. Część z nich, odsłonięta i zabezpieczona jest widoczna w tunelach i przestrzeniach stacji.
Choć plac nie zalicza się do najpiękniejszych ateńskich punktów, to ze względu na swoje znaczenie powinien znaleźć się na liście miejsc do odwiedzenia. U jego szczytu stoi XIX wieczny Gmach Parlamentu, który początkowo służył za pałac królewski. Na początku XX w. dobudowano do niego Grób Nieznanego Żołnierza, przy którym pełnią wartę członkowie Gwardii Prezydenckiej, tak zwani Ewzones. Ubrani w białe rajstopy, plisowane spódniczki, ciemne kubraki i buty z pomponami są chętnie fotografowani przez turystów. Codziennie odbywa się też widowiskowa zmiana warty, która gromadzi tłumy.

Zgłoś błąd

Plac Syntagma i Gmach Parlamentu - galeria zdjęć

Plac Syntagma i Gmach Parlamentu na mapie

Plac Syntagma i Gmach Parlamentu cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Regiony w pobliżu Plac Syntagma i Gmach Parlamentu

Więcej informacji