Promenada Nadmorska w Ustce

Ustka w pigułce

Kraj
Polska
Podział administracyjny
Województwo pomorskie
Liczba ludności
16445
Powierzchnia
10,19 km2
Nr. kierunkowy
(+48) 59
Współrzędne
N:54.578611
E:16.869167
Herb
Herb Ustki

Promenada Nadmorska w Ustce - opis atrakcji

Według wielu opinii Ustka ma najładniejszą nadmorską promenadę na całym wybrzeżu. Na pewno jest ona też najdłuższa, liczy ponad 2 km. Poprowadzona została po wydmach, z których oglądać można widoki na morze. Jest tu także wiele punktów gastronomicznych, w tym mające kilkudziesięcioletnie tradycje restauracje i lodziarnie.

Promenadę wytyczono w drugiej połowie XIX w., kiedy Ustka zaczęła stawać się popularną miejscowością letniskową. W ciągu ponad stu lat była kilkukrotnie przebudowywana. Obecnie rozpoczyna się przy porcie i ciągnie przez około 2 km aż do betonowej wieży widokowej, która w przeszłości była niemiecką wieżą obserwacyjną należącą do fortyfikacji obronnych tutejszego portu.

Bliskość plaży, piękne widoki i nagromadzenie obiektów gastronomicznych sprawia, że Promenada Nadmorska należy do najczęściej odwiedzanych przez turystów miejsc w Ustce. W sezonie tętni życiem od wczesnych godzin porannych do późnego wieczora, z kolei jesienią i zimą jest miejscem spacerów kuracjuszy, a także weekendowych turystów przyjeżdżających z okolicznych miast.

Im dalej od portu tym turystów jest mniej, a otoczenie przechodzi w nadmorski zagajnik. Tu w pobliżu wieży widokowej stoi Ławeczka Ireny Kwiatkowskiej. Popularna aktorka chętnie spędzała wakacje w Ustce, a mniej uczęszczana część promenady była jej ulubionym miejscem spacerów.

Zgłoś błąd

Promenada Nadmorska w Ustce - galeria zdjęć

Promenada Nadmorska w Ustce na mapie

Promenada Nadmorska w Ustce cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Atrakcje turystyczne w pobliżu Promenada Nadmorska w Ustce

Miasta w pobliżu Promenada Nadmorska w Ustce

Regiony w pobliżu Promenada Nadmorska w Ustce

Warto wiedzieć

Więcej informacji