Przełom Białki

Przełom Białki w pigułce

Kraj
Polska
Liczba ludności
Powierzchnia
km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:
E:

Przełom Białki - opis atrakcji

Przełom Białki jest atrakcją krajobrazową znajdującą się na pograniczu Podhala i Spiszu. Znajduje się na terenie miejscowości Krempachy i Nowa Biała, a jego teren objęty jest ochroną rezerwatu przyrody.

Rezerwat obejmuje krótki, przełomowy odcinek rzeki Biała między skałkami Kramnicą i Obłazową. W Obłazowej odnaleźć można kilka jaskiń, a w jednej z nich odkryto ślady pobytu człowieka prehistorycznego. Jest to najstarsze udokumentowane miejsce pobytu człowieka na tym terenie.
Ze względu na swoją malowniczość Przełom Białki jest miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów. Znajduje się w pobliżu drogi i utwardzonego parkingu, z którego prowadzi tu wąska, nieoznaczona ścieżka. Latem na okolicznych kamieńcach lubią plażować zarówno turyści, jak i mieszkańcy okolicznych miejscowości. Popularnością cieszy się też wspinaczka na okolicznych skałach i jest tu wytyczonych ok. 30 dróg wspinaczkowych.

Zgłoś błąd

Przełom Białki - galeria zdjęć

Przełom Białki na mapie

Przełom Białki cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Atrakcje turystyczne w pobliżu Przełom Białki

Miasta w pobliżu Przełom Białki

Więcej informacji