Siklawa

Siklawa w pigułce

Kraj
Polska
Liczba ludności
Powierzchnia
km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:
E:

Siklawa - opis atrakcji

Wielka Siklawa to największy, choć nie najwyższy, wodospad w Tatrach. Uważany jest nawet za największą atrakcję tego typu w całej Polsce! Spada on z progu ściany Stawiarskiej, która oddziela Dolinę Pięciu Stawów oraz Dolinę Roztoki. Nachylenie ściany wynosi 35 stopni, a wysokość progu sięga ok. 65 – 70 m. Wielka Siklawa wygląda najpiękniej po deszczowej porze. W opadających kroplach wody tworzą się tęcze, które nadają uroku całemu widokowi. Stojąc bezpośrednio pod wodospadem możemy mieć wrażenie, że strugi wody (dwie lub trzy, w zależności od poziomu wody) porwą nas swoim nurtem. Huk spadających fal jest tak duży, że słychać go nawet na Orlej Perci!
Wodospad Siklawa znajduje się na terytorium Tatrzańskiego Parku Narodowego. Dotrzemy do niego wybierając szlak zielony, prowadzący od Wodogrzmotów Mickiewicza (dla których również warto poświęcić kilka chwil) nad Wielki Staw. Jest on jednak bardzo niebezpieczny w okresie zimowym, kiedy pokrywa go w całości lód.

Zgłoś błąd

Siklawa - galeria zdjęć

Siklawa na mapie

Siklawa cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Miasta w pobliżu Siklawa

Regiony w pobliżu Siklawa

Więcej informacji