Stadion Narodowy w Warszawie

Warszawa w pigułce

Kraj
Polska
Podział administracyjny
Województwo mazowieckie
Liczba ludności
1708491
Powierzchnia
517,24 km2
Nr. kierunkowy
(+48) 22
Współrzędne
N:52.229676
E:21.012229
Herb
Herb Warszawy

Stadion Narodowy w Warszawie - opis atrakcji

Stadion Narodowy w Warszawie należy do największych obiektów sportowych w Polsce. Znajduje się na prawym brzegu Wisły, w niewielkim oddaleniu od centrum miasta. Został zbudowany z okazji Mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 r. Obok stoi odsłonięty w 2015 r. pomnik Kazimierza Górskiego.

Budowa Stadionu trwała od 2008 do 2011 r. Stoi w niecce dawnego Stadionu Dziesięciolecia i ma najwyższą 4 kategorię w klasyfikacji UEFA, dzięki czemu mogą się na nim odbywać wydarzenia sportowe o randze mistrzowskiej. Na trybunach zasiąść może ok. 58 tys. widzów. Na wypadek nieodpowiednich warunków atmosferycznych obiekt ma zamykany dach.

Stadion jest obiektem wielofunkcyjnym. Mogą się na nim odbywać mecze piłki nożnej, siatkówki, koszykówki, zawody lekkoatletyczne i wiele innych, a także koncerty i wydarzenia kulturalne. Zaplecze obejmuje zarówno pomieszczenia sportowe jak i konferencyjne.

Stadion udostępniany jest do zwiedzania. Można wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem po najważniejszych częściach kompleksu. Zwiedzanie obejmuje wejście na trybuny oraz na specjalny punkt widokowy oraz spacer po zapleczu, szatniach i niewielkiej wystawie.

Zgłoś błąd

Stadion Narodowy w Warszawie - galeria zdjęć

Stadion Narodowy w Warszawie na mapie

Stadion Narodowy w Warszawie cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Regiony w pobliżu Stadion Narodowy w Warszawie

Warto wiedzieć

Więcej informacji