Zamek Rabsztyn

Zamek Rabsztyn w pigułce

Kraj
Polska
Liczba ludności
Powierzchnia
km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:
E:

Zamek Rabsztyn - opis atrakcji

Zamek Rabsztyn znajduje się na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, niedaleko Olkusza. Do naszych czasów przetrwał w stanie ruiny, ale prace prowadzone na początku XXI w. doprowadziły do odbudowania części murów i wieży bramnej. Obecnie udostępniany jest zwiedzającym jako jedna z warowni należących do tak zwanych Orlich Gniazd.

Warownia, podobnie jak inne zamki jurajskie, została zbudowana za czasów Kazimierza Wielkiego. Należała do króla, ale została przekazana najpierw Spytkowi z Melsztyna, a następnie trafiała w ręce różnych rodzin szlacheckich, w tym Firlejów i Bonerów. Zamek dość mocno zniszczony w czasie potopu szwedzkiego, nie odzyskał nigdy swojej dawnej świetności. W XIX w. służył miejscowej ludności za źródło kamienia, a na początku XX w. wysadzono jego basztę. Do naszych czasów przetrwał w formie ruiny. Jej remont na początku XXI w. doprowadził do odbudowy fragmentu muru, wieży strażniczej i baszty bramnej.

Zgłoś błąd

Zamek Rabsztyn - galeria zdjęć

Zamek Rabsztyn na mapie

Zamek Rabsztyn cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Atrakcje turystyczne w pobliżu Zamek Rabsztyn

Miasta w pobliżu Zamek Rabsztyn

Regiony w pobliżu Zamek Rabsztyn

Więcej informacji