Antigua

Antigua w pigułce

Kraj
Hiszpania
Liczba ludności
6587
Powierzchnia
250,56 km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:28.415292
E:-14.011060

Co warto zobaczyć w Antigua?

Antigua leży w środkowo-wschodniej części najstarszej i drugiej pod względem wielkości z wysp wchodzących w skład archipelagu Wysp Kanaryjskich – na Fuerteventurze. Historia miasta zaczyna się w XVIII wieku. W przeszłości mieściła się tu stolica wyspy.

Wśród atrakcji turystycznych Antigui warto wymienić górujący nad miastem kościół Cruz de los Caldos zbudowany w 1785 roku. Niedaleko znajduje się piękny skwer, na którym przez cały rok kwitną kwiaty. Jednak najważniejszą atrakcją miasteczka jest odrestaurowany wiatrak, w którym zlokalizowany jest sklep z lokalnym rękodziełem i sztuką.

Na obszarze Antigui znajdują się także takie ważne stanowiska archeologiczne, jak: Corraletes, Atalayita, Rosita del Vicario.

Miasto oferuje również piękne plaże, w tym wyjątkową Caleta de Fuste. Plażowicze będą zachwyceni jej urokiem, a gwarancja słońca niemal każdego dnia sprawia, że jest to idealne miejsce dla plażowiczów.

Oczywiście Antigua to również raj dla miłośników takich sportów wodnych, jak: narty wodne, nurkowanie czy windsurfing. Można tu także wybrać się na spływ kajakowy czy rejs łodzią podwodną.

Zgłoś błąd

W okolicy Antigua

Miasta w pobliżu Antigua

Antigua - galeria zdjęć

Antigua w pigułce

Kraj
Hiszpania
Podział administracyjny
Do zrobienia
Liczba ludności
6587
Powierzchnia
250,56 km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:28.415292
E:-14.011060

Antigua - więcej informacji