Corralejo

Corralejo w pigułce

Kraj
Hiszpania
Liczba ludności
Powierzchnia
2,5 km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:28.731539
E:-13.86878

Co warto zobaczyć w Corralejo?

Jest to miasto położone w północnej części Fuerteventury, najstarszej i drugiej co do wielkości z Wysp Kanaryjskich leżącej na Oceanie Atlantyckim u wybrzeży północnej Afryki.

Corralejo należy do gminy La Oliva. W przeszłości była to maleńka wioska rybacka, obecnie jeden z najbardziej znanych i popularnych kurortów turystycznych na świecie. Panuje tu łagodny klimat, przez niemal cały rok świeci słońce, a temperatury zimą nie spadają poniżej 19 stopni.

W północnej części Corralejo można podziwiać tradycyjne miasteczko rybackie skupione wokół portu rybackiego. W pobliżu znajduje się 10 km wydm, które uznano za rezerwat przyrody. Tworzą one park o nazwie Parque Natural de Corralejo. Miasto posiada również widok na wysepkę o nazwie Lobos, na której największą atrakcją jest wygasły wulkan.

Miasto słynie przede wszystkim z tutejszych plaż z jasnym, saharyjskim piaskiem oraz czystą wodą, które zachęcają do kąpieli, wylegiwania się na plaży oraz uprawiania sportów wodnych, w tym: surfingu, windsurfingu czy kitesurfingu. Atrakcją dla wielu przyjeżdżających tu osób są także rejsy statkiem czy możliwość wędkowania.

Zgłoś błąd

W okolicy Corralejo

Miasta w pobliżu Corralejo

Corralejo - galeria zdjęć

Corralejo w pigułce

Kraj
Hiszpania
Podział administracyjny
Do zrobienia
Liczba ludności
Powierzchnia
2,5 km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:28.731539
E:-13.86878

Corralejo - więcej informacji