Tuineje

Tuineje w pigułce

Kraj
Hiszpania
Liczba ludności
11261
Powierzchnia
275,94 km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:28.316667
E:-14.05

Co warto zobaczyć w Tuineje?

Tuineje leży w południowo-wschodniej części Fuerteventury – najstarszej i drugiej pod względem wielkości z wysp wchodzących w skład archipelagu Wysp Kanaryjskich.

Jedną z atrakcji miasta jest możliwość zobaczenia tu śladów obecności niewolników mauretańskich. W starszej części Tuineje można podziwiać układ ulicy oraz ornamentykę charakterystyczne dla architektury berberyjskiej. Osoby poszukujące zabytków powinny koniecznie zobaczyć XVIII-wieczny Kościół San Marcos. Z ciekawostek związanych z historią Tuineje warto wspomnieć, że na przełomie XVII i XVIII wieku atakowali ją piraci.

To miejsce idealne dla miłośników spokoju oraz przyrody. Łagodny klimat przez cały rok sprawia, że Tuineje to miejsce wymarzone na beztroskie chwile relaksu. Odnajdą się tu plażowicze, którzy na plażach Gran Tarajal, Las Playitas, Giniginamar czy Tarajalejo będą mieli okazję zażywać kąpieli słonecznych.

Ponadto Tuineje to miejsce idealne dla miłośników sportów wodnych. Można tu nurkować, uprawiać kitesurfing, surfing, windsurfing czy wybrać się na kajaki.

Zgłoś błąd

W okolicy Tuineje

Miasta w pobliżu Tuineje

Tuineje - galeria zdjęć

Tuineje w pigułce

Kraj
Hiszpania
Podział administracyjny
Do zrobienia
Liczba ludności
11261
Powierzchnia
275,94 km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:28.316667
E:-14.05

Tuineje - więcej informacji