Augustów

Augustów w pigułce

Kraj
Polska
Podział administracyjny
Województwo podlaskie
Liczba ludności
30799
Powierzchnia
80,90 km2
Nr. kierunkowy
(+48) 87
Współrzędne
N:53.85
E:22.966667
Herb
Herb Augustowa

Co warto zobaczyć w Augustowie?

W samym środku Puszczy Augustowskiej, w otoczeniu jezior oraz lasów znajduje się miasto Augustów. Urokliwy krajobraz sprawia, że można poczuć się tu zupełnie inaczej niż w innych metropoliach. Z dala od wielkomiejskiego hałasu i gwaru można docierać w najróżniejsze zakątki regionu augustowskiego, podróżując chociażby kajakiem.
Augustów kojarzony jest przede wszystkim ze słynnym Kanałem Augustowskim, który niewątpliwie jest jedną z największych atrakcji całego województwa podlaskiego. Miasto to jednak warto odwiedzić również z wielu innych względów.
Tereny dzisiejszego Augustowa zamieszkiwane były już około dziewięciu tysięcy lat przed naszą erą. Początkowo obszary były zasiedlane przez plemiona bałtyckie, później pojawiły się również plemiona Jaćwingów. W XVI osadnictwo na augustowskich ziemiach było natomiast organizowane przez samych Radziwiłłów.
Nie wszyscy zapewne wiedzą, że Augustów jest również uzdrowiskiem, w którym leczy się między innymi schorzenia ortopedyczne, choroby reumatologiczne oraz dolegliwości naczyń obwodowych. Miasto posiada ponadto zakład przyrodoleczniczy oraz uzdrowiskowe sanatorium. Pełny status miejscowości uzdrowiskowej miastu został nadany dopiero w latach dziewięćdziesiątych XX wieku, a więc stosunkowo niedawno.
Dzisiaj Augustów zdaje się przyciągać przede wszystkim swoją przyrodą. Szczególną popularnością cieszy się również rynek Zygmunta Augusta, znajdujący się w samym centrum miasta. Turystów o każdej porze roku można spotkać również na augustowskiej trasie spacerowej, ciągnącej się wzdłuż rzeki Netty, ulicą Mostową.

Zgłoś błąd

Atrakcje turystyczne i zabytki w Augustowie

Warto wiedzieć

W okolicy Augustowa

Atrakcje turystyczne i zabytki w okolicy Augustowa

Miasta w pobliżu Augustowa

Augustów - galeria zdjęć

Augustów w pigułce

Kraj
Polska
Podział administracyjny
Do zrobienia
Liczba ludności
30799
Powierzchnia
80,90 km2
Nr. kierunkowy
(+48) 87
Współrzędne
N:53.85
E:22.966667

Augustów - więcej informacji