Białystok

Białystok w pigułce

Kraj
Polska
Podział administracyjny
Województwo podlaskie
Liczba ludności
294298
Powierzchnia
102,12 km2
Nr. kierunkowy
(+48) 85
Współrzędne
N:53.116667
E:23.166667
Herb
Herb Białegostoku

Co warto zobaczyć w Białymstoku?

O Białymstoku można powiedzieć bardzo dużo, a z pewnością będzie prawdą to, że jest to miasto wciąż nieodkryte. Chyba nikt nie zaprzeczy, że wie o jego istnieniu, czy że jest to jedno z największych miast na wschodzie naszego kraju. Jednak gdybyśmy mieli dodać coś więcej: jaka jest jego historia, jakie są tam zabytki i co warto zobaczyć będąc na miejscu, już byłoby trochę gorzej.

Faktem jest jednak, że Białystok to idealne miejsce na krótką weekendową wycieczkę. Ba, jeśli chcemy to miasto potraktować jako bazę wypadową do zwiedzania atrakcji znajdujących się poza miastem a nawet nieco dalej, można się tam zatrzymać na dłużej: nawet na cały swój wakacyjny urlop. Tym bardziej, że wycieczka taka będzie powiązana ze zwiedzaniem dość dużego miasta, a jednocześnie z obcowaniem przyrodą. Całe północne Podlasie kryje w sobie dużo atrakcji, a przecież też bardzo niedaleko jest na już dużo bardziej znane Mazury.

Przyjrzyjmy się więc miastu, które zasługuje na odkrycie, i w którym możemy odpocząć już nawet w najbliższy weekend. A cieszyć się nim jest warto – w końcu niewiele brakowało, aby po wojnie znalazło się ono po drugiej stronie naszej państwowej granicy. A to dlatego, że Białystok leży dokładnie w miejscu styku kultur. Zobaczymy w nim nie tylko strzeliste wierze katolickich kościołów, ale również błyszczące w słońcu kopuły prawosławnych cerkwi. Zapraszamy do naszego przewodnika.

Zgłoś błąd

Atrakcje turystyczne i zabytki w Białymstoku

W okolicy Białegostoku

Atrakcje turystyczne i zabytki w okolicy Białegostoku

Miasta w pobliżu Białegostoku

Białystok - galeria zdjęć

Białystok w pigułce

Kraj
Polska
Podział administracyjny
Do zrobienia
Liczba ludności
294298
Powierzchnia
102,12 km2
Nr. kierunkowy
(+48) 85
Współrzędne
N:53.116667
E:23.166667

Białystok - więcej informacji