Muzeum Ikon w Supraślu

Muzeum Ikon w Supraślu w pigułce

Kraj
Polska
Liczba ludności
Powierzchnia
km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:
E:

Muzeum Ikon w Supraślu - opis atrakcji

Muzeum Ikon w Supraślu jest oddziałem Muzeum Podlaskiego i mieści się na terenie monasteru prawosławnego, w Pałacu Archimandrytów. Posiada bogaty zbiór ikon pochodzących z okresu od XVIII do XX w.

Duża część zbiorów to ikony, które zostały zatrzymane przez celników podczas prób przemytu. Obecnie wystawa główna obejmuje około 300 ikon, które zostały zaprezentowane w bardzo oryginalny sposób. Sale muzealne mają wygląd m.in. pustelniczej pieczary, wnętrza cerkwi czy też chaty wiejskiej, których przestrzeniach umieszczono dzieła sztuki cerkiewnej. Ekspozycji towarzyszy oprawa dźwiękowa oraz prezentacje multimedialne i odpowiednia gra świateł podkreślająca nastrój zadumy, refleksji i religijnego skupienia.

Osobną częścią zbiorów muzealnych są unikalne freski pochodzące z pierwszego, XVI wiecznego wystroju monasteru w Supraślu. Uzupełnieniem wystawy są trzy filmy: o tworzeniu ikon, historii supraskiego klasztoru oraz cerkwiach Podlasia.

Zgłoś błąd

Muzeum Ikon w Supraślu - galeria zdjęć

Muzeum Ikon w Supraślu na mapie

Muzeum Ikon w Supraślu cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Miasta w pobliżu Muzeum Ikon w Supraślu

Regiony w pobliżu Muzeum Ikon w Supraślu

Więcej informacji